oliko se perinteinen, tuletko vaimokseni? :)
Vastaukset 4
- morsian -08
Mua kosittiin sanoilla "Will You Marry Me?" ja tietenki vastaus oli englanniks "YES!"... Ollaan molemmat aina kuitenkin haaveiltu englanniks kosimisesta... :) ja näin häät syksyllä :)
- hehheh...
oikein haaveilla englanniksi kosimisesta. Taidatte olla imeneet liikaa vaikutteita kaunareista ja hollywood-leffoista.
- tepseli
Olimme Roomassa poikaystäväni kanssa, todella ihanassa pienessä ravintolassa. Olin kuullut kavereiltaan ja kauan ennen matkaa, että aikoo kosia minua matkan aikana. Tiesin myös välittömästi kun astuimme tuohon ravintolaan, että myös poikaystäväni ajattelee paikan olevan täydellinen. Juttelimme rennosti alkuruokien ajan, ja yhtäkkiä tunnistin poikaystäväni kasvoilta hänen hermostuneen ilmeensä. Sanat olivat "kyl sä tiiät etten mä tajuu näist jutuis mitään, mut mä haluaisin niinku.. tietsä.. naimisiin sun kans". :D Sanat eivät siis olleet ihan romanttisimmasta päästä, mutta tunnelma oli. Enkä olisi voinut poikaystäväni suuhun kuvitella mitään siirappisia lauseita, liioin niitä its kaivannutkaan!
- Tyylilleen uskollinen
Avomiehen kanssa katsottiin lauantaina Huumaa telkusta, kun hän yhtäkkiä otti kännykän ja avasi sieltä kalenterin ja sanoi: "Mitäs jos soittaisin maanantaina pastorille ja varaisin kirkon 0X.0X.09(siis sanoi meidän tulevanhääpäivän)." Ja tää tuli siis ihan täydellisenä yllätyksenä mulle.
Mun ukko on todellakin tavallinen suomalainen mies, "ei puhu eikä pussaa", eli tossa asiassakin pysyi tyylilleen uskollisena ja hyvä niin.:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092290Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???25920- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha564823- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 60581