Parga, Enetiko

Kesä 2008

Hei!
Onko kenelläkään kokemusta Pargassa sijaitsevasta huoneistohotelli Enetikosta? Olemme lähdössä ko. paikkaan kesällä 2008 ja olisi kiva kuulla mielipiteitä hotellista. Olen kuullut, että hotellille on aika jyrkkä nousu, onko liian rasittava esim. lapselle?

5

1540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytyy tietoa

      www.kreikka.net ja hakuun Enetiko niin löytyy asiallisia vastauksia. Eipä enää montaa viikkoa Pargan matkaan!

    • Mittumaari

      Olimme Enetiko hotellissa heinäkuussa -07. Mukana oli myös tyttäremme joka silloin oli 11v ja itse olin raskaana...Kieltämättä mäki oli kyllä jyrkkä,isolla J:llä,tiesimme varautua siihen, mutta oli kyllä yllätys että mäki oli niin jyrkkä...mutta kyllä se aina ylös tuli kivuttua :)Hotellille saavuttua ja pois lähtiessä matkatavarat kuljetettiin autolla. Hotelli oli muuten tosi kiva ja viihtyisä,henkilökunta mukavaa ja näköalat myös mahtavat. Meille sattui vielä todella lämmin viikko silloin ja lämpötilat kipusi varjossa parhaimmillaan 42 asteeseen...Kiva paikka ja mahtavat snorklaus rannat,jos snorklaus kiinnostaa!

    • Mittumaari

      Viestin lähetettyäni huomasin olleeni vuoden myöhässä :D Toivottavasti oli hyvä matka...

    • reisssuun

      Parempi myöhään kuin ei milloinkaan! Onkos uusia kokemuksia tästä hotellista?

      • matkamaija

        Meidän kokemuksemme Enetikosta. Hotelliin on todella jyrkkä nousu, kuten edellä on kerrottukin. Siihen tottuu kyllä pian, jos terveyden kanssa ei ongelmia. Meidän mielestämme hotellin henkilökunta ei ollut mitenkään erityisen ystävällistä. Arvostivat varmaan enemmän vieraita jotka viihtyivät baaritiskillä tai nauttivat hotellin aamiaista ym. Enetikon sängyt olivat todella hyvät. Huoneistot siistejä, joskin niukasti varusteltu. Astioita hyvin vähän, yksiössä ei ollut pöytää eikä tuoleja kuin terassilla. Toki siinä oli kiva nauttia aamiaista ja samalla ihailla kauniita maisemia.

        Jos vielä palaisimme Pargaan, valitsisimme hotellin varmaan keskustan läheisyydestä. Parga on viehättävä lomakohde, suosittelen lämpimästi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      82
      5832
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      127
      3953
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      46
      3889
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3584
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2948
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2467
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2204
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2111
    9. 33
      2049
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      443
      1812
    Aihe