Moi. ihan tässä mietin vaan, että kuinka kauan pitää odottaa menkkoja(kun testit näyttää negaa ja yli viikon myöhässä), että ottaa yhteyttä lääkäriin? Kiitos vastauksista jos siis kokemusta...:)
Moi.
kysymys menkoista.,..
3194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
heti ja kysyä, että mitä mieltä ne siellä on.
Tai sitten odottelet seuraaviin menkkoihin saakka, mutta jos nekin jää tulematta ni sit ainakin otat yhteyttä TK:n. Tosin varmaan todella piinaavaa odottaa seuraaviin menkkoihin saakka.
Kokemusta mulla ei oo sen enempää, ku et mullakin joskus ollu menkat yli vkon myöhässä ja sieltä ne on vaan sit lopulta tulleet aina.
Mutta toivottavasti tilanteesi selviää pian. :) Tsemppiä!
joo, pitänee ottaa yhteyttä, varmaan sitten ensi viikolla jos tää tästä ei selkene. On tosiaan aika piinaavaa, jotenki kun aina menkat on just tullu ja vaikka pitkä kierto onkin(35) niin silti aina tulleet...en tiiä mikä ihme tässä nyt on, ja testit tosiaan on olleet negatiivisia, että tuskin mä oon raskaana...emmä jaksa ainakaan enää uskoa siihen onneen...huoh. Jes, kai sitten tarvii vaan odotella:)
Lisää viestejä otetaan kernaasti vastaan!
täällä kans ollaan myöhässä jo kohta pari viikkoa ja apteekin testit vaan näyttää negatiivista..pitänee vissiin kohta alkaa kysymään terkkakeskuksesta neuvoa?!?!? kun ei mitään merkkiä näkyvillä et olis ees alkamassa menkat..vielä elätellään toivetta maailman parhaasta joululahjasta:)