Kuinka kiinnittää tekstirivi /kappale sivun alkuun?

Kiitollinen käyttäjä 5 vuod...

Opinnäytetyöni on jaettu osioihin 2.1, 2.2, 3.2.1 jne. Jokainen näistä alkaa uudelta sivulta.

Kuinka kiinnitän/ankkuroin tämän otsikon rivin alkuun niin että jos kirjoitan dokumenttiin tekstiä ennen tätä otsikkoa, otsikko ei siirry vaan tarvittaessa luodaan uusi sivu.

1

639

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeilepa, onko tämä mitä haluat:

      Muuta otsikkotyylin (tottahan olet toteuttanut otsikot kappaletyylien avulla!) asetuksia Tekstin rivitys -välilehdellä. Keskiosassa on Vaihdot-alue, laita ruksi kohtaan Lisää vaihto, valitse Sivu (tai Palsta, jos haluat palstanvaihdon) ja sijainniksi Ennen.
      Asetus lisää tätä otsikkotyyliä olevan kappaleen eteen sivunvaihdon.

      Sivutyylin kanssa -kohdasta voit määrittää uuden (siis otsikon aloittavan) sivun tyylin, jos et halua käyttää sivumäärityksissä olevaa asetusta.
      Sivunumero-kohdasta voit aloittaa sivunumeroinnin uudestaan haluamastasi kohdasta.

    Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      49
      956
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      838
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      500
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      717
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      36
      596
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      480
    Aihe