Valmet Leijona

Minkähän arvoinen on vanha Valmet Leijona pienoiskivääri,srj nro 10628.Paksupiippu.Kaikki tarvikkeet,on tallessa,reikätähtäin ,ammunta hihna.Aseeseen on teetetty kiikariurat Torstilla. Päällisin puolin siistin näköinen.
11289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Arvokas, mutta arvokkaampi ellei olisi teetetty kiikariuria. Sarjanumero jo kertoo sen, että kyseessä on arvoesine, koska numeroita on kuusi tai vähemmän. Itselläni on paksupiipuinen kertaladattava todella vanha venäläinen, jossa vain nelinumeroinen sarjanumero. Olisin saanut eräältä henkilöltä siitä sellaisen hinnan, että olisin pystynyt ostamaan uuden Sako TRG:n. cal.30-06. kaikilla mausteilla. Käynti on todella tarkka. En osaa sanoa, miten paljon urien teko on laskenut arvoa, toivottavasti ei paljoa. Mutta kannattaa joka tapauksessa pitää ase, koska jokainen vuosi tuo lisää arvoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Smith kirjoitti:

Minkähän arvoinen on vanha Valmet Leijona pienoiskivääri,srj nro 10628.Paksupiippu.Kaikki tarvikkeet,on tallessa,reikätähtäin ,ammunta hihna.Aseeseen on teetetty kiikariurat Torstilla. Päällisin puolin siistin näköinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu