hei. olen mies ja haluaisin tietää kuinka helposti nainen tulee raskaaksi. olen tätä asiaa miettinyt yhdessä puolisoni kanssa... kuinka toden näköistä on tulla raskaaksi? haluamme vauvan ja ekan kerrän tänään oltiin yhdynnässä
raskaus
4
595
Vastaukset
- ........
Voi tulla hyvinkin helposti, tai sitten kestää. Vuosi on raja odotella ennen tutkimista.
- ehkäisyä
ja on säännöllisesti yhdynnöissä, n 85-90% naisista tulee raskaaksi vuoden kuluessa. Eli todennäköisyys että heti ekan kuukauden aikana tärppää on melko pieni, kannattaa varautua useamman kuukauden yrittämiseen.
- täältä.
http://metku.net/~pesu/raskaudenalkaminen.php
Siellä sanotaan, että ihanteellisissa olosuhteissa (siis tarkoittaa kai, että molemmat terveitä, yhdyntä suurinpiirtein ovulaatioaikaan jne) raskauden alkamistodennäköisyys on 20-25% yhtä kuukautiskiertoa kohden. Ja vuoden sisällä n 90%. Onnea yritykseen :) - mansikki_84
mieheni kanssa kun päätettiin jättää kumit väliin ja odottamaan vauvaa niin poikamme päätti heti ekalla yrittämällä lähteä alulle.ei päästy edes vielä tekemisen meininkiin kun alkoi aamupahoin vointi.onnea yritykseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768