Olen ihastunut nimeen Teresa. Mitä mieltä olette nimestä? Minusta persoonallinen, ei liian tavallinen ja sievä tytön nimi.
Teresa on kaunis nimi, kommentteja?
7
794
Vastaukset
- veksi
Onhan se kaunis, kaverilla on sellanen nimi, ja on hyvän näkönen! vituttaa vaan ku hän on vaan kaveri.
- Linda
Mieleeni tulee (hc) pornoleffat...
- äiskä
En harrasta hc pornoleffoja, joten ei ne tule mieleenkään :-) Ekaksi tulee mieleen Äiti Teresa. Kaunis nimi.
- äitee
No itse kun ei sellaisia katso, niin ei kyllä tule mitään sellaista mieleen. Tuskin suurimmalla osalla muistakaan suomalaisista.
- äitee
No ei kuulu ihan mun nimisuosikkeihin, mutta vieraan lapsella ihan OK nimi :-)
- laura
Teresa on minun mielestäni ihan kiva ja sievä nimi. tulee mieleen Äiti Teresa ja hänhän on ollut todella hyvä ihminen. tuolla joku oli kirjoittanut että tulee mieleen joku pornotähti, niin luulenpa vaan että paljon suuremmalla osalla ihmisistä tulee mieleen äiti Teresa.
- heli
mutta tykkään enemmän Teresiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564234SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2894127Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1633645Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923545Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä843101Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312467Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161763- 371680