Tuosta tutkinnosta...
Löytyyköhän netistä paikkaa jossa harjoitella tutkintoon ihan kunnolla? Tiedän että Riista.fi- sivuilla on pari hassua kysymystä, mutta löytyykö mistään laajempaa? Joskus törmäsin johonkin linkkiin josta löytyi tunnistustehtäviä iso liuta, mutta enpä enää sitä löydäkkään mistään. Ei sattuisi kenelläkään olemaan tiedossa?
Ja ei kai tutkinnossa kysellä petolintuja, vaikka ne metsästäjän oppaassa ovatkin? Ja kyselläänkö siinä ihan tarkasti jokaikinen elukka, joita mettästetään?
Metsästäjätutkinto
8
1418
Vastaukset 8
- kysymyksiä
Ei niitä mallikysymyksiä ole muualla. Kaikkia lintuja voidaan kysyä eli elämiä jotka ovat kuvasarjoissa. Mutta huomaa, kuvat tentissä ovat täsmälleen samoja kuin siinä opaskirjassa. Sinun ei siis tarvitse tunnistaa eläintä kuvan perusteella, vaan sinun tulee muistaa mitä eläintä tuollainenkin kuva esittää. Siinä on vissi ero.
- kyllä!
Katopas vaikka oheista linkkiä, on varmasti hyödyksi;
http://www.riista.fi/metstutkinto/
Ihan just niitä kysymyksiä, jotka tentissä esitetään, ei tietenkään ole julkaistu mutta noissa linkin kysymyksissä voi kyllä harjoitella niin, että tutkinto menee kyllä läpi. - -Hemppa-
tässä on monta kymmentä harjoitus tehtävää metsästäjätutkintoon. http://shiekkal.letku.net/quizv1.0/quiz1.php kannattaa kattoo ihmees!
- Anonyymi00004
Tämän avulla pystyy kyllä www.metsastajatutkinto.fi
- Anonyymi00006
Metsästäjätutkinto on aivan turhaa ,ammu mitä huvittaa.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Metsästäjätutkinto on aivan turhaa ,ammu mitä huvittaa.
🤣🤣🤣🤣🤣
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3561522- 1141226
- 1171107
- 116871
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22863- 111822
- 40488
- 18480
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i96463- 36433