mitä mieltä olette?

mitä mieltä olette näistä nimistä?

Ruut Rebekka
Anette Katriina
Kaarina Milja Rebekka
Anne Linnea

laittaisitteko kommenttia jokaisesta nimestä?
3293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

- Ruut Rebekka (uskonnollinen nimi. Molemmat nimet raamatusta.)
- Anette Katriina (Ihan OK nimi. Anette tulee Anita -nimestä, joka on heprean Hannah = armo.)
- Kaarina Milja Rebekka (Itse en tykkää Kaarina nimestä, antaisin mieluummin Milja Rebekka. Mutta ihan ok jos tykkää.)
- Anne Linnea (Ihan OK. Anne on aika neutraali nimi mulle. Linnea on oikeastaan ihan jänskä.)

Äänestä
  • ....nimet Jessica Josefiina
    Patricia Kaarina
    Viivi Linnea

    Äänestä

Äitini ehdotti pikkusiskolleni nimeä Ruut Rebekka, mutta se hyljättiin liiallisen "ärräpäisyyden" vuoksi. On nimittäin suvussa jonkin verran ärrävikaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iitu kirjoitti:

mitä mieltä olette näistä nimistä?

Ruut Rebekka
Anette Katriina
Kaarina Milja Rebekka
Anne Linnea

laittaisitteko kommenttia jokaisesta nimestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu