Miten sonera saa muka asiakas palvelun toiminaan alle 4 minuutis. Ei mitenkää ja porukkaa vaan vähennetään kokoajan. Onneksi pääsin siitä puljusta eroon. Muutkin ottakaa yhteyttä kuluttaja neuvojaan joka käsittääkseni joka kunnassa. Sieltä saa hyviä neuvoja kuten valittamaan noista maksullisista palvelunumeroista.
heh heh
4
524
Vastaukset
- fransmanni
purkaa lankalinjat ja jos niitä purkajia näkyy niin täytyy tiputtaa maanpinnalle
- täytyy------------
suomen kansana näyttää näille glopaali paskiaisille. Erotaan esim Sampopankista joka ikinen iikka. niin ei tarvii enää välittää koko paskasta.
- bjb
"...Muutkin ottakaa yhteyttä kuluttaja neuvojaan joka käsittääkseni joka kunnassa. Sieltä saa hyviä neuvoja kuten valittamaan noista maksullisista palvelunumeroista. ..."
Minen keksinyt enää mitään valittamista, mutta sieltä sai hyviä neuvoja. Huoh.
Varmaankin monessa tapauksessa operaattorit ovat tyytyväisiä kun joku vaki valittaja/reklamoija irtisanoo liittymänsä ja siirtyy toisen operaattorin kiusaksi. Jotta ole varovainen, seuraavan kerran kun taas irtisanot jonku liittymäsi ja kuulet/näet asiakaspalvelijassa hymyä, se voi johtua siitä, että hän ajattelee tekevänsä hyvän työn talolle, eikä hänenkään tarvi enää kestää sinun kitinöitä.Sie varmaa otat kaiken vastaa mukisematta mitä sonera sulle tuputtaa.
Minä ainakin pidän omista oikeuksitani kiinni ja viimeises soneran laskus hyvitys -23,50 liiasta peritystä kuukausimaksusta. Sen jälkeen vapaa sonerasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491