Elisa Oyj kostaa pitkäaikaisillekin asiakkailleen laskun myöhästymiset, sulkemalla liittymän, EI vain lähtevistä puheluista ( joista lisälaskua kertyy) vaan myös saapuvat puhelut estetään. Yritysasiakkaasi saavat kuulla numeroon soittaessaan, että tähän liittymään ei enää yhdistetä!! Lankaliittymissä on aivan teknisesti mahdollista estää vain lähtevät puhelut!
Oppivathan perkeleet!!!!
Koska näin tehtiin 1960- ja 70-luvuilla,ja -80-90 -luvuilla, niin ei ole mitää syytä muuttaa asiaa 2000-luvulla.
Tänä aamuna työpäivänäni alkoi rauhallisesti... liiankin... kunnes huomasin ,että työasioiden lankapuhelin onkin suljettu. No, ei muuta kuin soittamaan asiakaspalveluun, 30min odotus... ei, parempi pyrähtää Elisan `` palvelupisteeseen´´..ja 35 min jonotus.
Kyllä, liittymä on suljettu , lasku olisi 80 euroa ja voitte maksaa pankkiin.
No, siitä pankin nettikoneelle ja.. voihitto...
minähän laitoin laskun maksupalveluun aikanaan, nyt on Sampo uudistushässäkässään tyrinyt ja hukannut..
No, ei muuta kuin maksamaan... ai ,vain 80 e ,no yleensähän laskuni on yli 300 euroa.
Sitten taas Elisan asiakaspalveluun soittelemaan,
ja.. no, liittymä aukeaan sitten aikanaan,kiitos maksusta.
Ainiin, jos laskunne on alle 50 euroa liittymää ei suljeta heti, vaan saatte perintäkirjeen!
Ok, otetaan opiksi
KOSTAVA ELISA
3
693
Vastaukset
- syy on elisassa
Selkeetä. Pankki mokaa, niin syy ja hakut menee operaattorille. Mutta ainakin saat sampolta laskuttaa tuolta ajalta kulut.
- jenczu
ei se vissiin elisan syy ole jos sampo on mokannut? raksuttaako siellä korvien välissä muuta ku sahajauhoja?
- toivottavasti pian kaatuu
helvetin suuri rosvo,se on nyt nähty.elisa on laskuttanut niin suuria yrityksiä kuin tavallisia ihmisiäkin älyttömillä summilla,monet ovat jo sanoneet sopimuksen irti,enkä kyllä ihmettele miksi.toivottavasti koko vitun uittoyhtiö menee nurin.tai ainakin vaihtuu työnsä osaava henkilökunta,tällä hetkellähän elisalle maksava ja asiansa hoitava ihminen on yks vitun hailee!ELISA TEKEE SEN HELPOKSI,NIMITTÄIN POIS LÄHTEMISEN ELISALTA1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186