Kukaan ei voi mitään.Rekat ja niiden kuskit aiheuttavat aivan liian monta kuolemaan johtanutta onnettomuutta.Nyt Saarijärvellä 2 viatonta uhria.Ja jo seuraava kolari varmaankin ennakoitavissa??? aivan turhaa!!!!!!
Onko totta??Että
Rekka-kolareille??
144624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mistäs sinä tiedät miten se kolari meni? Mistä tiedät kuka ajautui ja kenen kaistalle? Odota ensin tietoa ja sitten ala syyttämään.
kamala kolari...ja taas tuossa saarijärvi-karstula välillä . onkohan ollut saarijärveläisiä nuo uhrit???
kyseessä sairauskohtaus?
Tunsin autoa ajaneen kaverin, ei oikein sovi kuvioon muu syy.
väärää puuta. Surullista, mutta totta tämä oli suisidi-tapaus kera lapsen. Eli viaton on tässä kolarissa lapsi sekä törmäyksen toinen osapuoli. Suruvalittelut omaisille.
Surullista.
ei voi muuta ku surra, kummatkin kuolleet olivat tuttuja :( ..voimia omaisille!!
Ja taas huudellaan. Mistä hitosta tiedätte, että oli itsemurha kyseessä? Ihmeellistä porukkaa ei voi muuta sanoa. Yksi syyttää rekkakuskia, toinen syyttää kolarissa kuollutta? Jotain rajaa tolle huutelulle, kun ette vielä tiedä miten asianlaita on.
Kyllä nyt saarijärvellä kuhina käy ja puhelinlangat laulaa naapurista naapuriin ja kysellään kuka missä miksi mitä... Antakaa ihmisille sururauha.
faktaa. Omaisia muistettiin ketjun aikaisemmassa kirjoituksessa, ja toivomme että tämä myös lopettaisi osaltaan muut juorut.
valitettavasti he olivat ystäviäni... =( nuori perhe eroamassa ja isä ei jaksanut sitä taakkaa... otti lapsen kyytiin ja lähtivät sitten molemmat taivaaseen.... =( Lämmin Osanotto sinulle rakas ystäväni ja koko perheelle, sukulaisille ja ystäville..
mutta mietippä kuinka suuri osa näistä rekkojen ja henkilöautojen kolareista on itsemurha-ajoja? melko moni..
Jossa menehtyy ihmisiä on turha.Myös Espanjan bussiturma.osanotto ja kyyneleet.........
Ku oliskin.loppuis jo noi tapaturmat.....
No kylläpä vain tuo kyseinen tapaus oli mitä todennäköisimmin itsemurha, valitettavasti. Olisi pässinpää jättänyt edes sen lapsen pois kyydistä, jos kerta itsensä piti tappaa.
pysty ajattelemaan ja toimimaan järkevästi, valitettavaa...