Oli sitten niin hirvee päivä.Ke tein toosi hailakan haamun(ehkä)no esikoisesta näky vasta viikonmenkkojen pois jäännistä joten jäin odottelemaan.Siirrosta oli se 14pv siis ja illalla alko semmosta ruskeeta tuhrua tulemaan..eilen illalla se sit alko verestää(sit meni toivo jo) ja tänään kokouksessa tippu semmonen bingispallon kokonen vaalea kiinteä verensekainen klöntti..MITÄ?..ja alko tulvimaan verta oikein kunnolla.SIIS MITÄ KUMMAA?Onko se joku kudosklöntti vai mikä..verihyytymä se ei ollu.Jos jollain on kokemusta niin kertoo.
Järkytys
pyörtyilevä hiiri
5852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuulostaa et voi olla et sait keskenmenon. Tulvimalla tulee verta sit. Ja alkaa tuhrulla. Eli aikainen sellainen. Olen pahoillani jos sanon väärän diaknoosin. Ja olen pahoillani jos olen oikeessa.Oliko sulla kipuja? Yleensä tulee kipeet menkkamaiset kivut ku se tulee ulos. :(
no oli kyllä sen verran kipee eilinen päivä että pyörrytti mutta nyt se vuoto on melkeinpä loppunut.Kyllä osaa olla rankkaa..=( lääkäriin soitin ja sanovat että jos alkaa tulemaan kovia kipuja etc. oireita niin sitten katotaan tilannetta.kauheeta jos se oli keskenmeno.snif.
Toivottavasti oon väärässä. Mulla tuli km, mutta vasta 12vkolla. Kivut oli kuin synnytyksessä. Palasina tuli pihalle, mutta oli isoja klönttejä kans. Toivottavasti olis muuta sulla ollut. Niin, jos on kipuja tai tulee kuume, heti lääkäriin, koska on sit tulehdus. Ilmoita miten käy, äläkä sure vielä, jos se vaikka olikin muuta... Tsemppiä!
kovasti varhaiselta keskenmenolta, olen pahoillani :( Mutta jos jotain positiivista haluaa asioista löytää, niin antaahan tuo edes jonkin verran toivoa, asiat on menny edes vähän oikeaan suuntaan kun raskaus on kuitenkin alkanut, vaikkei sitten kestänytkään. Tuohan on hyvin yleistä kaikilla naisilla.
Ihan tavallisen kuukautisvuodonkin mukana tulee kohdun limakalvon kappaleita, ainakin itse huomaan ne jos sattuu suihkussa tulemaan isoja määriä vuotoa, sitten on klönttejä mukana. Jos on keskenmeno, kohdun limakalvo on ehtinyt kasvaa enemmän kuin normaaleissa kuukautisissa ja tulee enemmän klönttejä. Mikään alkiopussi se ei voinut vielä noin varhaisessa vaiheessa olla.
Moi. En usko että se oli keskenmeno. Mullakin on noita pusseja tullut ja olen kipittänyt lääkäriin peläten että on keskenmeno. Siellä kuitenkin todettu että se on rakkulapussi. Näyttää erilaiselta kun tulee kokonaisena pois kun että jos tulisi riepaleina. Jos sinua epäilyttää niin käy lääkärissä.Ne voi ottaa verikokeen jolla saat melko tarkan tiedon siitä olitko raskaana.