Olen jo pitkään etsiskellyt näitä, mutta vielä ei ole silmään osunut. Eli mistä niitä voi ostaa ja kuinka paljon noin maksavat?
Drawing tablet
1
167
Vastaukset
- wacomisti.....
Esimerkiksi Verkkokauppa.Com niitä myy. Hinnat liikkuvat alle satasesta useisiin satoihin euroihin. Ja sitten jos haluaa piirtonäyttöä, niiden hinnat liikkuu jo tuhansissa euroissa.
Ite ostin ekaks halvan Aiptekin piirtopöydän, mut meni hermot, ku kynä oli hirvee patterisyöppö. Nykyinen Wacom merkkinen mulla on ollut jo pitkään. Maksoi kolmisensataa, mutta kynät ja hiiri eivät käytä pattereita lainkaan.
Oikeestaan en voi suositella mitään muuta merkkiä, kuin wacomia, koska se on vielä toistaiseksi ainut merkki, joka tekee patterittomia ja silti langattomia kyniä. Ja tarkkuudellaankin se hakkaa monet muut.
Wacom Bamboo on lähtömalli.
Wacom Graphireissa on jo vähän enemmän toimintoja, kuten pyyhekumi toisessa päässä jne.
Wacom Intuosit (1,2,3), ovat jo ammattilaisten työkaluja ja käyvät täysin myös Cadeihin. Saa erilaisia kyniä ja muuta varustetta.
Itellä on Intuos2, neljällä erilaisella kynällä hiiri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1555377
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2533174
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442678- 361834
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411576- 161457
- 231447
- 241347