sain tässä vähän päälle viikko sitten ihanat kaksoset... tyttöjä molemmat...nimet pitäisi keksiä, mutta ongelma on se että mieheni on englantilainen ja haluaisi tytöille englantilaiset nimet. olen jo oikeastaan myöntynyt tähän koska aikomuksena olisi muuttaa pysyvästi takaisin englantiin ja englantilaiset nimet olisivat varmaankin paremmat...
tällä hetkellä vaihtoehdot ovat nämä:
Joanna - Louise
Sofia - Sonia ( mielestäni huonoin)
Abigail - Cinnamon
Jools - Cloe (mielestäni paras)
Amy - Maya
kommentoikaa ja kertokaa mikä noista on mielestänne paras?
ulkomaalainen nimi...
12
699
Vastaukset
- susa
Mielestäni parhaat nimet olisivat Amy ja Maya. Ne kuulostavat hyviltä.
- Kirsikka
Olen ihan samaa mieltä! (=
- mimosa
Joanna - Louise
- laura
paras on ehdottomasti Amy ja Maya. kuulostaa kauneimmilta ja kuitenkin kun on sukulaisia myös suomessa, niin nuo on varmaan helpoin suomalaisten sukulaistenkin lausua.
- Sindy
AMY JA MAYA. Erittäin kauniit nimet...
Cloe on kanssa hieno nimi mutta ei oikeen toi Jools.- ...
kiitos mielipiteistä... lisää kaivataan
- Christina
... kirjoitti:
kiitos mielipiteistä... lisää kaivataan
Mä oon kans naimisissa Amerikkalaisen miehen kanssa ja meillä on neljä lasta!
Mun ehdotus sun kaksosille olisi Amy ja Abigail(Abby)! Tai sitten Amy kirjoitettuna Aimee!
Mun lapset ovat:
Sara Sofia
Abby Christina
Katie Alexandra ja
Samuel Christian
- ihmetyttää
Onpas näitä englantilaisen miehen kanssa tehtyjä kaksosia nyt tänä vuonna siunaantunut ihan pilvin pimein...
- Tilhi
Nää on näitä provoja tai haaveilijoita. Ketjun aloittaja ja Christina on saletisti sama henkilö. Christina on ainakin kirjoitellut ennenkin ja aina on joku ulkomaalainen mies ja perheessä ennestään kolme-neljä lasta ja kaksoset tai kolmoset tulossa.
- Christina
Tilhi kirjoitti:
Nää on näitä provoja tai haaveilijoita. Ketjun aloittaja ja Christina on saletisti sama henkilö. Christina on ainakin kirjoitellut ennenkin ja aina on joku ulkomaalainen mies ja perheessä ennestään kolme-neljä lasta ja kaksoset tai kolmoset tulossa.
Sori vaan...mutta en tiedä kuka tämän aloittaja on, enkä kyllä oo tänne kirjotellu kun pari kertaa 3 päivän sisällä. Mitään kaksosia tai kolmosia mulle ei todellakaan oo tulossa, neljä lasta riittää ihan hyvin!
- ...
ihmettele ihan rauhassa...
on kyllä erittäin huvittavaa että luulet minun olevan joku fanaattinen nimi intoilija niin kuin tuo christina sinun mielestäsi on...
- Jennifer
Amy ja Maya. Nehän ääntyy suomalaisittainki täydellisesti, Eimi ja Maija, just tällaiset nimet ovat hyviä kakskielisiksi nimiksi.
Hyvät nimet täytyy sanoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18613767
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454960Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1563734Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402873Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201811Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3731714Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525