Liian rehellinen...

Angie

Mun poikakaverini on tosi hyvää kaveria mun parhaan kaverini kans, joka on siis myös tyttö, oletetaan vaikka että kaverin nimi on Jaana ja poikakaveri on Ville. Jaana piti Villestä, tosin se ei meinannu sitä mulle kertoa ku mäkin siitä pidin. Mut kertoi lopulta. Nyt sitte, 9 kuukautta menny, ja mun mielestäni ne on liian hyviä kavereita. Esim kerran oltiin bilettämäs, niin mä ja mun toinen kaveri kuljettiin peräs, ja Jaana ja Ville meni edellä. Aina se tilanne kääntyi niin... Ville kyllä vannoo ja vakuttaa ettei se tekis mitään, ettei se siitä tykkää, mut silti...

Mitä rehellisyyteen tulee: Ville oli ollu laivalla ja sielä laivalla oli 10 ulkomaista likkaa tullu pyytään sitä pelaan korttia. Kuulemma hyvännäkösiä. Ja niistä parhaimman näkönen oli halunnu Villen kans kirjeenvaihtoon. Joten, Villeä harmittaa, koska ei osaa kunnolla englantia, (ei saanu paljo selvää mitä se sanoi) koska se olis halunnu sen tytön kans kirjeenvaihtoon. Liian rehellinen?

Vai ehkä mä vain oon niin riivatun epäluulonen... Pitäiskö mun mainita asiasta sille vai antaa asian olla? Kyllähän sillä ny aina saa tyttöjä kavereina olla, onhan mullaki poikia kavereina... Sen takia mä en ymmärräkään mikä siinä niin on.

Kyllähän se on luotettava eikä muutenkaa mikää rellestäjä. Ja kyllähän mä sitä rakastan. Mut joskus tuntuu että se on liian rehellinen ja tekee mieli luovuttaa ku ei tahdo löytyä sitä kultaista keskitietä. Me ollaan niin samanlaisia, taidetaan olla liian samanlaisia? Onko se eka vuosi vaikein niinku jotkut sanoo?

Kiva jos joku jaksoi lukea tän...

4

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • buahahaa

      vittu et oot tyhmä! hahahahaaaaaaaaa

      • angien puolesta

        tyhmä taijat olla ite. ymmärrätkö ollenkaan, että joku voi ajatella seurustelua vakavana asiana? ei kaikki oo sellasia ku sä, no, jos menee joku vähä vikaan, heitetään se nurkkaan ja otetaan toinen kainaloon...nii ja teikäläiset ajattelee että yhdenillanjutut ja pettäminen on ok, kuhan vakkari ei saa tietää, vai?

        ei sitä auta yhtää sanoo "vittu että oot tyhmä!" mietippä, ku sulla tulee ongelmia, joku sanoo sulle sitte samanlai. oisko kiva?

        joka toiselle kuoppaa kaivaa, se siihen itse lankeaa... Tai jotai tonnepäin...


      • Angie

        Pitäiskö mun jotenkin piitata tuosta pikku kommentista? Ei mut hei, nythän mä tajusinki... Siitä puhe mistä puute, eikö? Vitusta ja tyhmästä? Siinähän etsit sopivaa elämänkumppania joka omistaa vitun ja on vielä tyhmäkin =). Ah ihanuutta eikö?


    • just me[f]

      ...keittäsin jätkälle kupin teetä ja ottasin sen pöydän eteen ja juttelisin piiitkään ja hartaasti, pyytäsin sitä sanoon TOTUUDEN, että sen ei tartteis sanoo mitn mitä se ei OIKEEST tarkota. Nimittäin must kyl wähän kuulostaa turhan hyvält kaveruudelt toi tollanen... onkoha niil jääny jotai "iha pientä" kertomatta sulle...?
      Toivottavast autto ees vähäsen...:)
      Hyvää tuleva syksyä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      4
      2726
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2541
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe