porttitesti

http://www.grc.com/x/ne.dll?rh1dkyd2

Kohta "All Service Ports".

Kaikki vihreätä...näyttääkö teillä punaista? Palomuuri Windows XP.
7523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaikki sinistä ja muutama punainen.

Äänestä
  • sen testin niin ei saa olla proxy käytössä vaan suora yhteys nettiin.

    Äänestä

  • tekee... kirjoitti:

    sen testin niin ei saa olla proxy käytössä vaan suora yhteys nettiin.

    Ei ollut vaikutusta lopputulokseen kun otin Comodon pois ja jätin Telewell palomuurin ainoastaan päälle...eli ainakin tällä testillä näyttisi toi modeemin muurikin pitävän hyvin.

    Äänestä

  • tekee... kirjoitti:

    sen testin niin ei saa olla proxy käytössä vaan suora yhteys nettiin.

    Kuka nyt enää nykyaikana proxyä käyttäisi?

    Äänestä

Kaikki vihreätä. Ei ole tietokoneessa minkäänlaista palomuuria käytössä. Internettiin mennään SMC7004ABR-reitittimen kautta, jossa tietenkin on palomuuri.

Äänestä
  • tukiasema,portti 113 sininen "closed".Johtuu vissin langattomasta verkosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


shields up kirjoitti:

http://www.grc.com/x/ne.dll?rh1dkyd2

Kohta "All Service Ports".

Kaikki vihreätä...näyttääkö teillä punaista? Palomuuri Windows XP.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu