as.oy:osto

Voiko as.osakkeen ostaa useampi henkilö kimpassa,olis porukka ostamassa osaketta. Siis kaksi eri perhettä.
2314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi ei voisi ostaa? Voihan avoparikin ostaa asunnon vaikka puoliksi.

Äänestä

niissä ostellaan 1/52 -osuuksia eli viikko vuodesta per ostos, jonka senkin viikkovuoron voi jakaa osiin. Loppuviikolla on vain käytetyt lakanat, likaiset tiskit ja syödyt eväät.

Varo, ettei sinulle käy kimppakaupassa samoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aleksi kirjoitti:

Voiko as.osakkeen ostaa useampi henkilö kimpassa,olis porukka ostamassa osaketta. Siis kaksi eri perhettä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu