pois.Tyhjensin viestieni roskakorin ja huomasin,että olin laittanut sinne myös erään tärkeän viestin vahingossa. Onko mahdollista mitenkään saada sitä enää takaisin ?
Voi viesti
kun putosit
3221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kun kerrot mitä ohjelmaa käytät vai käytätkö selaimella pelkästään. Viestit ei ainakaan thunderbirdissä poistu, ne on yhä siellä 'inbox'-tiedostossa, yhtä lukuarvoa on vaan muutettu joten ne ei enää näy.
gmailia ! /ja tyhjennä toskakori !
Saanko kikkareen takaisin kun olen jo ehtinyt vetää vessan ?
En saa. Paitsi ehkä menemällä paikalliselle jäteveden putsarille ja kaivamalla sen kikkareen tuhansien muiden joukosta.
Eli, jos viesti on vielä roskiksessa, saat sen helposti takaisin, mutta jos roskis on jo tyhjennetty, et saa sitä takaisin. Paitsi ehkä ottamalla yhteys kuukkeliin ja sanomalla, että on elämän ja kuoleman kysymys. Jos ne vaikka yrittää etsiä vieläkö se löytyisi niiden omista varmuuskopioista. Luultavasti ei onnaa.