Miten sitä kukakin sitten mittaakin..
Tulipa itsellä mieleen tässä kevään korvalla ;)
Löytyykö sulta itsekuria
14
792
Vastaukset
- sivupersooNaNa
Arjen esimerkkeinä on laihduttaja joka syö herkkuja vaikka on ikuisella dietillä.
Alkoholisti juo vaikka pitäsi jättää hieman vähemmälle tai jättää kokonaan
Joku raivarin vaikka pitäs laskee kymmeneen, ajatella mitä suustaan päästää.
Itselläni puuttuu se itsekuri tupakanpolton suhteen , ei loppua ole näkyvissä ;D- Ninas
..oppinut polttaan, harjoittelusta huolimatta ;)
Sanovat toiset sen vähentävän herkkujen popsimista ?) - sivupersooNaNa
Ninas kirjoitti:
..oppinut polttaan, harjoittelusta huolimatta ;)
Sanovat toiset sen vähentävän herkkujen popsimista ?)Kyllä mä popsin herkkuja minulla ei vaan ole ongelmia painon suhteen.
Tupakan jos yrittää korvata niillä välipaloilla aina kun tekee nikotiinia mieli,
kyllä lisäkiloja syntyy eli taas olisi se itsekuri hukassa.;D
Esimerkiksi tänään, olin liian hillitty! olisin halunnut sanoa jotakin kivaa ja hauskaa, mutta olin niin, niin kontrolloitunut. ääh. harmittaa.
Joskus olen kateellinen heille jotka omistavat vähemmän itsekuria.
luulen että elämä olisi hieman antoisempaa.- Ninas
.. se joskus on.. mutta varmaan seurakin vaikuttaa ja oma mieliala..
Jos kaikki sopivasti kohdallaan, niin sitte antaa palaa ;))
- sohtrop
Jos sinussa on kurinalaisuutta, voit tehdä mitä ikinä haluat. Itse olet avain itseesi. - Bruce Lee
hyvähän se on itsekuria harjoittaa, välliin on vaan niin mahottoman vaikeaa hillitä itteensä, mutta yleensä ei ;)
ne pikku pahheet, nepä ne.
Mitä ite, viittasitko keväällä uikkarikauteen ja nautintoaineisiin?- Ninas
..niihin..kin ;)
- sohtrop
Ninas kirjoitti:
..niihin..kin ;)
salaperäne oot, kakista ulos vaan ;)
- Ninas
sohtrop kirjoitti:
salaperäne oot, kakista ulos vaan ;)
..suorahan minä ;)
Menot kutsuu, palaillaan :)
- mitä se on?
Minä teen vain sitä mitä minä haluan. Jos en halua mennä töihin, niin en mene. Mutta jos haluan maksaa laskuni, niin menen. Jos haluan suklaata, niin syön sitä. Mut jos haluan kiloja pois, niin en syö suklaata. Elämästä pitää nauttia ja tehdä kaikkea mitä haluaa. Ihmisellä on aina kaksi vaihtoehtoa. :) Nauttikaamme elämästä!
- tuffe
tuo oli hyvin oivallettu :))) tykkään siitä kun asiat pidetään yksinkertaisina, ja sitähän tuo on :)) Täytyykin ottaa tuo käyttöön.
- tuffe
Ruuan suhteen alan oppia, että vaikken tänä mitään herkkua syö, se ei tarkoita että se loppuis maailmalta. Paitsi lasten lauantaikarkit. Ne nimittäin loppuu! Nytkin pitäis tyllerölle paljastaa, että loput sen suklaapupusta meni eilen parempiin suihin... mistä saan rohkeutta siihen? Jos harjoittelen Shrekin saapasjalkakissan katsetta? Taitaa olla vaan parempi nöyrästi ostaa uusi.
..joku kerta sellasia keltaisia suklaa lakurakeita.
N. 60 g pahvilootassa.
On siis tosinamia, et varmaan pysty vastustaan.. Ai niin, eihän se probleema se tainnut ollakkaan ;))- tuffe
Sanin kirjoitti:
..joku kerta sellasia keltaisia suklaa lakurakeita.
N. 60 g pahvilootassa.
On siis tosinamia, et varmaan pysty vastustaan.. Ai niin, eihän se probleema se tainnut ollakkaan ;))arvaa vaan minne askel vie seuraavan kerran kun käyn kaupassa.. Ryökäle!
:)))
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1494523Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja783508Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v352512Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12453KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2381745Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka261406Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2351316Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1731250- 721186
- 64939