Miten sitä kukakin sitten mittaakin..
Tulipa itsellä mieleen tässä kevään korvalla ;)
Löytyykö sulta itsekuria
14
799
Vastaukset
- sivupersooNaNa
Arjen esimerkkeinä on laihduttaja joka syö herkkuja vaikka on ikuisella dietillä.
Alkoholisti juo vaikka pitäsi jättää hieman vähemmälle tai jättää kokonaan
Joku raivarin vaikka pitäs laskee kymmeneen, ajatella mitä suustaan päästää.
Itselläni puuttuu se itsekuri tupakanpolton suhteen , ei loppua ole näkyvissä ;D- Ninas
..oppinut polttaan, harjoittelusta huolimatta ;)
Sanovat toiset sen vähentävän herkkujen popsimista ?) - sivupersooNaNa
Ninas kirjoitti:
..oppinut polttaan, harjoittelusta huolimatta ;)
Sanovat toiset sen vähentävän herkkujen popsimista ?)Kyllä mä popsin herkkuja minulla ei vaan ole ongelmia painon suhteen.
Tupakan jos yrittää korvata niillä välipaloilla aina kun tekee nikotiinia mieli,
kyllä lisäkiloja syntyy eli taas olisi se itsekuri hukassa.;D
Esimerkiksi tänään, olin liian hillitty! olisin halunnut sanoa jotakin kivaa ja hauskaa, mutta olin niin, niin kontrolloitunut. ääh. harmittaa.
Joskus olen kateellinen heille jotka omistavat vähemmän itsekuria.
luulen että elämä olisi hieman antoisempaa.- Ninas
.. se joskus on.. mutta varmaan seurakin vaikuttaa ja oma mieliala..
Jos kaikki sopivasti kohdallaan, niin sitte antaa palaa ;))
- sohtrop
Jos sinussa on kurinalaisuutta, voit tehdä mitä ikinä haluat. Itse olet avain itseesi. - Bruce Lee
hyvähän se on itsekuria harjoittaa, välliin on vaan niin mahottoman vaikeaa hillitä itteensä, mutta yleensä ei ;)
ne pikku pahheet, nepä ne.
Mitä ite, viittasitko keväällä uikkarikauteen ja nautintoaineisiin?- Ninas
..niihin..kin ;)
- sohtrop
Ninas kirjoitti:
..niihin..kin ;)
salaperäne oot, kakista ulos vaan ;)
- Ninas
sohtrop kirjoitti:
salaperäne oot, kakista ulos vaan ;)
..suorahan minä ;)
Menot kutsuu, palaillaan :)
- mitä se on?
Minä teen vain sitä mitä minä haluan. Jos en halua mennä töihin, niin en mene. Mutta jos haluan maksaa laskuni, niin menen. Jos haluan suklaata, niin syön sitä. Mut jos haluan kiloja pois, niin en syö suklaata. Elämästä pitää nauttia ja tehdä kaikkea mitä haluaa. Ihmisellä on aina kaksi vaihtoehtoa. :) Nauttikaamme elämästä!
- tuffe
tuo oli hyvin oivallettu :))) tykkään siitä kun asiat pidetään yksinkertaisina, ja sitähän tuo on :)) Täytyykin ottaa tuo käyttöön.
- tuffe
Ruuan suhteen alan oppia, että vaikken tänä mitään herkkua syö, se ei tarkoita että se loppuis maailmalta. Paitsi lasten lauantaikarkit. Ne nimittäin loppuu! Nytkin pitäis tyllerölle paljastaa, että loput sen suklaapupusta meni eilen parempiin suihin... mistä saan rohkeutta siihen? Jos harjoittelen Shrekin saapasjalkakissan katsetta? Taitaa olla vaan parempi nöyrästi ostaa uusi.
..joku kerta sellasia keltaisia suklaa lakurakeita.
N. 60 g pahvilootassa.
On siis tosinamia, et varmaan pysty vastustaan.. Ai niin, eihän se probleema se tainnut ollakkaan ;))- tuffe
Sanin kirjoitti:
..joku kerta sellasia keltaisia suklaa lakurakeita.
N. 60 g pahvilootassa.
On siis tosinamia, et varmaan pysty vastustaan.. Ai niin, eihän se probleema se tainnut ollakkaan ;))arvaa vaan minne askel vie seuraavan kerran kun käyn kaupassa.. Ryökäle!
:)))
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1015460
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai824768Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394732Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672149- 1031897
- 1011682
- 2571538
- 3691282
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591101- 2001040