kyllä huomaa saapuneen

Meinaan sen kevään.
Tälläkin palstalla on nykyään niin hiljasta että vois vaikka kiljasta.
Ilmeisesti me 40 ollaan kaikki kuopimassa puutarhassa tai sitten istuskellaan terasseilla mukit kourissa.
: )
Niin, että jos vaikka kiljasen, niin sitten otan viljasen.
: ))
1333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

en lähtis terassille ilman untuvapeittoa.. Ei ole siis ihme että pimeän tullen istun täällä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salpiina kirjoitti:

Meinaan sen kevään.
Tälläkin palstalla on nykyään niin hiljasta että vois vaikka kiljasta.
Ilmeisesti me 40 ollaan kaikki kuopimassa puutarhassa tai sitten istuskellaan terasseilla mukit kourissa.
: )
Niin, että jos vaikka kiljasen, niin sitten otan viljasen.
: ))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu