Soneran peliä..

Vesku

.. on se että kiskotaan muita operaattoreita kalliimpia hintoja normaalihinnoissa. Ja sitten mm perhesopimuksissa tarjotaan ale-etuja. On kuitenkin olemassa erittäin suuri joukko yksineläviä ja mm eronneita, jotka sitten maksavat nämä joidenkin saamat edut.
Ja entäs tämä; Maksoin soneran ADSL-liittymästä kytkentä maksua 129 eur. Meni pari viikkoa tuosta, ja nyt liittymän saa jopa alle 50 eur. Kohtuullista niitä asikkaita kohtaan jotka ovat juuri maksaneet niinsanotun "normaalihinnan"? Soneran asiakaspalvelusta tyttö totesi ykskantaan: "jonkunhan on maksettava ne investointikustannukset..". Vastaisuudessa suosin ainakin gsm-puolella sitä operaattoria, jolla on tarjota kilpailukykyinen tasahintaliittymä. t. entinen soneran asiakas

1

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä on

      Noh, aluksi, Iteppä oot liittymän valinnu, kai sitten tiedät hinnatkin? Ja totta kai perhesopimus on halvempi, millainen meteli siitä tulisi jos ei olisi halvempaa kun koko perheellä on sama liittymä?!
      Yksinelävät ja eronneet saavat kyllä vaihtaa liittymää jos se on siitä kiinni että he eivät saa vanhanpiian ja aikamiespojan alennusta. Sinkku/eronnut tarkoittaa yhtä asiakasta, perhe tarkoittaa yleensä vähintään kolmea asiakasta.

      Menetkö kauppaan marmattamaan jos ostamasi paita on ensi viikolla alennusmyynnissä 20e halvempi? Tuskin menet! Sulla kävi vaan paska säkä. Minäkin otin kerran uuden liittymän (ei sonera), ei liittymistarjousta. Ensi viikolla oli tarjousta vaikka muille jakaa.
      Se on pakko kärsiä! Shit happens! That's life!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      91
      5876
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4762
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2770
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2036
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1486
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      940
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      744
    Aihe