Kun win mediaplayer ei näytä kuvaa kaikissa videoissa! eli video pyörii ja ääni kuuluu mtta kuvaa eitule? voisiko joku suositella mitä pitäisi ladata että toimis..nii olisko tää se 11versio? ja käyttöjärjestelmä on vista home premium,vlc player on jo mutta tää pitäis kans saada toimimaan! kiitos jos joku jaksais neuvoo. t:aapinen
Mitä koodekkeja
tarvitaan
4234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sun pitäis tietää mikä kodeekki puuttuu, parempi asentaa vain puuttuva kuin nipuissa. Kodeekkipaketteja voit asennella mutta niillä usein saa enemmän hankaluuksia kuin hyötyjä aikaan. Kannattaa pysyä VLC- ja GOM -playerin kaltaisissa huippuohjelmissa joissa on itsessään kodeekit eikä edes ajatella Win playerin kaltaista kökkötraktoria.
Mistä sen tietää mikä koodekki puuttuu? kun tuo playeri ei herjaa mtn mikä puuttuu? ja kun itte tykkään tosta soittimesta..
Avaa tiedosto tähän ohjelmaan, se kertoo millä kodeekilla ääni ja kuva on pakattu ja ilmoittaa onko kodeekki asennettu, siten näet mikä kodeekki uupuu:
http://www.headbands.com/gspot/
Hankalaa kyllä joka kerran sählätä noitten ohjelmien kanssa..eikö löydy yleisimmille käytetyille paketeille kodeekki pakettia!