Moro,
kannettava ois hakusessa. Ajattelin ostaa macbookin. Onko siinä mahdollista käyttää sitä konetta sillä tavalla, että pääasiallisena monitorina käyttäisin omaa suurempaa laajakuva LCD-näyttöäni(VGA-liitin), sekä leffoja varten tarvisin myös mahdollisuuden siirtää kuva TV:_seen (S-videolla?)...Ainakin mini-DVI->VGA adapteri oli olemassa, mutta pitääkö minun sitten hankkia lisäksi vielä joku VGA->S-video adapteri TV:n katselua varten?
Lisäksi; toimiiko macissa PC:n hiiri(USB) ja tavallinen näppis?
Oma keskusyksikkö paukahti ja ajattelin että voisin tota maccia tavallaan käyttää keskusyksikkönä, kun omat hyvät monitorit, hiiret ja näppikset jo löytyy...ja olisipa sitten matkoja varten myös läppäri.
Kuva TV:seen, miten?
affffffssssaaaa
1
533
Vastaukset
Älä massapostaile, se on huono alku Mac-uralle...;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-185928Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite855542- 1253554
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin963543- 1211301
- 571247
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301172- 38979
- 45963
- 26929