Iskelmäristeily

Kysymys?

Marraskuussa on Iskelmäristeily, ja kaikki Mattilan tyttöset ovat siellä esiintymässä. Sehän on mukavaa ja ilmaista matkaa pukkaa koko suvulle? Vai?

5

1596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olla kateellinen

      Kyllä varmasti tekevät työtään matkansa edestä. Ryhdy itse laulajaksi, kun noin paljon kadehdit!

      • Ihmetys.

        Voinhan vaikka ollakin.?


    • Parhaita kotimaisia!!

      Joo, kyllähän iskelmä on Mattiloilla sen verran hyvät rahat kerinyt, että varmaan yksi matka meneekin siinä...

      Muuten, tiesitkö että Iskelmä soittaa vain parhaita kotimaisia ja kevyen musiikin klassikoita. Nyt voit osallistua iskelmä listan äänestykseen osoitteessa iskelma.fi. Yölintu on ollut samalla kappaleella ISKELMÄN listalla vasta kolme vuotta putkeen. Osta myös iskelmä olutta, ja siinä samalla iskelmä makkaraa. ISKELMÄ!

    • Nimetön

      ei jaksa kiinnosta maattiloita kuunnella ja pitäs maksaa matkat, ei ei..yks riittää eetterissä..ja silloin tällöin.

    • Anonyymi

      Olihan mahtavat kemut punaisella merellä vuonna 2008 🥳🥳 terveisin kaksi paikalla ollutta joulupukkia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      538
      9058
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6230
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      376
      5293
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4769
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4401
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4073
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3972
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      94
      1968
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      106
      1470
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      999
    Aihe