JOTENKIN SÄÄLITTÄVÄÄ

ei kestä muitten menetystä, ensin haukutaan kk/vuositolkulla uutta laulajaa kun ei kelpaa, ja kun vanhaa ei saa kuitenkaan takaisin sitten kehitellään vihjailuja miten uusi laulaja ei jaksa rundata, eroaa varmaan kohta - ja kun siihenkään ei voi oikeasti vaikuttaa kehitellään raskausuutisia, että stoppi kiertämiselle tulee varmasti ja kaikkein viimeiseksi arvaillaan/toivotaan? että pettäisi miestään. Mitähän seuraavaksi satuiltaisiin, miten olisi tällainen paljastus: Anette on oikeasti naamioitunut Osama bin Laden kyllä sen nyt täytyy erota ja otetaan Tarja takaisin, eikös joo???

I rest my case
102351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

varmaan nauraisi makeasti jos tietäisivät minkälaisia toiveita täällä elätellään.

I wish I had an angel...näin tänään tässä ja nyt

Äänestä

puhut asiaa, mutta vielä säälittävämpääkin löytyy. Esim. se että politiikkapalstan keskusteluissa varsinkin hallitusta ja tiettyjä puolueita koskevissa keskusteluissa saa hakemalla hakea politiikkaa koskevia kommentteja. Sen sijaan puhuttaa lähinnä tekstarit, uivelot ja uuniperunat jne. Että huonomminkin voisi olla.

Äänestä

jonkinlaista katkeruutta saattaa aiheuttaa sekin, ettei Tarja ehkä ole ihan lunastanut kaikkia odotuksia mitä joillakin ihmisillä on ollut. Aika pettymyshän tuo sen sooloura ainakin tähän asti on ollut, jos ihan rehellisiä ollaan. Mä ainakin olisin pettynyt, jos Tarjan fani olisin.

Moni uhosi silloin erohässäkän aikoihin, ettei Nightwish voi menestyä ilman Tarjaa. Toisin kävi. Missähän nämä uhoajat ovat nyt? Onkohan ne täällä purkamassa pettymystään dissaamalla bändiä? Ja Anettea, joka ei käsittääkseni tehnyt muuta kuin lähetti hakemuksen ja tuli valituksi.

Äänestä

ihan vapaasti. sääli itteäs.

Äänestä

sääli annettea, tuomas se on tottunu tyttöjä pelittää

Äänestä
  • Ei kukaan laulaja haluais Anetten paikalle???Kyllä on kurja kohtalo!! Niin paskoja keikkoja ollut kohta vuoden ajan. Ei taida tulla rahaakaan??? Huonosti menee???

    Äänestä

  • newfan kirjoitti:

    Ei kukaan laulaja haluais Anetten paikalle???Kyllä on kurja kohtalo!! Niin paskoja keikkoja ollut kohta vuoden ajan. Ei taida tulla rahaakaan??? Huonosti menee???

    mut pääasia, että holopasella menee hyvin, vai.

    Äänestä

  • On niin ujo ja hiljainen...ei Tarjaa ainakaan, ja Anette on järkevä jalat maassa oleva aikuinen nainen. No bändärit ja fanit on kai asia erikseen....

    Äänestä

Huomaa selvästi,että tyypeillä on alkanut karata mopo käsistä tällä palstalla.On erityisen typerää verrata kahta täysin eri koulutuksen saanutta laulajaa keskenään.Olin hakametsän keikalla joulukuussa bändiä katsomassa eikä mulla ainakaan ole mitään valittamista Aneten laulusta tai esiintymistyylistä.En myöskään morkkaa tarjaakaan.

Äänestä

on joillekin tullut tästä solistijutusta. :) Silloin kun uusi solisti valittiin, niin oli ihan ymmärrettävää että osa vanhoista faneista oli pettynyt ja myös toi sen julki mitä luovimmilla tavoilla, mutta että vieläkin jotkut kaiken aikaa "kulkevat nw:n perässä" ja etsivät virheitä ja mölyävät miten ka-ma-laaaaa tämä on kun tuollainen abba-britney ketkuttaa lavalla. Musiikista tuli samantien tusinapoppia ja livenä nämä on ihan karmeita eikä mitenkään voi kuunnella - silti on pakko kuunnella ja katsoa kaikki mitä käsiinsä saa jotta voi jatkaa marinaa kerran toisensa jälkeen.

Siis kyllä nuo ansaitsee jo hatunnoston, minä en kyllä mitenkään viitsisi käyttää aikaani kuunnellen musiikkia / laulajaa josta en tykkää. Vaikka vihaamillani muusikoilla (no en tosin vihaa yhtäkään muusikkoa mutta joidenkin musiikkia kyllä) menisi kuinka hyvin, niin en siltikään katkeroidu siitä niin että olen jatkuvasti joka paikassa toitottamassa, miten huonoja he ovat. :-)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


miten jotkut kirjoitti:

ei kestä muitten menetystä, ensin haukutaan kk/vuositolkulla uutta laulajaa kun ei kelpaa, ja kun vanhaa ei saa kuitenkaan takaisin sitten kehitellään vihjailuja miten uusi laulaja ei jaksa rundata, eroaa varmaan kohta - ja kun siihenkään ei voi oikeasti vaikuttaa kehitellään raskausuutisia, että stoppi kiertämiselle tulee varmasti ja kaikkein viimeiseksi arvaillaan/toivotaan? että pettäisi miestään. Mitähän seuraavaksi satuiltaisiin, miten olisi tällainen paljastus: Anette on oikeasti naamioitunut Osama bin Laden kyllä sen nyt täytyy erota ja otetaan Tarja takaisin, eikös joo???

I rest my case

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu