Holá kaikki seikkailijat!
Kiinnostaisiko karistaa Suomen karit ja lumet jaloista pariksi kuukaudeksi? Innostaisiko kokea DownUnder ja samalla ehkä elämäsi rennoin matka? Jos vastasit YES, saatamme olla samalla aaltopituudella… ;)
Olen siis itse 24-vuotias matkailualan opiskelijatyttö. Opiskelut ja työt ovat nyt siinä vaiheessa, että olisi mahdollisuus lähteä toteuttamaan suuri haaveeni: valloittamaan Australia ja Uusi-Seelanti! Matka-ajankohdaksi olen ajatellut ensi syksyä/talvea (esim. tammi-helmikuu, toki muutkin ajankohdat sopivat). Reissaamaan, pyöräilemään, patikoimaan, rannalle, töitä tekemään, ihan mitä vain.. Olen itse aika innokas urheilemaan, joten olisi mukava liittää matkalle jotain liikunnallistakin mukaan (esim. uusien lajien kokeilua). Ei tosin ole pakollinen vaatimus! =)
Mutta mikäli itselläsi on samanmoisia haaveita tai suunnitelmia, olisi aivan mahtavaa jos ottaisit yhteyttä ja voisimme kenties yhdessä suunnitella ja toteuttaa unohtumattoman elämyksen! Ja mikä voisi olla vielä parempaa: saisimmeko kenties kasaan vähän useammasta yksilöstä koostuvan joukkueen? Eli lähtisimme reissuun porukalla. Sukupuolella ei sinänsä ole itselleni väliä, tärkeintä on että meillä synkkaa ja huumorintaju käy suhteellisen hyvin yksiin! =)
Meilaile vaikka suoraan minulle! Odotan yhteydenottoasi!!
[email protected]
Australia calling?
gab-riella
1
3758
Vastaukset 1
- Marge
Oon 21 vuotias opiskelija tyttö ja oon
lähdössä syyskuun lopulla Thaimaan kautta Ausseihin. Oon sydneyssä lokakuun 8. päivä. Lähde ihmeessä messiin! Mulla on work&holiday -viisumi. Sellanen vaan järkkään ja mukaan. Olis huippuu saada matkaseuraa!
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202452Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401612Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6521059- 106993
- 71972
- 98916
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk81739Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik32722- 70716