Onko kellään kokemuksia rattaista merkkiä TAKO?? Kestävyys ja käytettävyys? Ja kuinka moneen asentoon selkänojan saa?? Sitä tietoo ei löytyny kyseisten rattaitten osto sivuilta
TAKO rattaat
tietoa??
21609
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
merkkiset yhdistelmävaunut. Olen ollut niihin tosi tyytyväinen, olleet käytössä 2 vuotta. Selkänojan saa ihan makuuasentoon, ihan istuma-asentoon ja siihenvälimaastoonkin useampaan kohtaan- en nyt tarkkaa määrää muista... Vaunujen materiaali on ihana, sillä se on todella helppo pitää puhtaana. Vaunut ovat niin suojaisat ja talvivauvan kanssa koin sen todella hyväksi. Nyt ne ovat meillä rattaina kun lapsi on jo niin iso. Takot ovat monia muita merkkejä tilavammat, joten niihin mahtuu isompikin muksu. Isot renkaat tekee työntämisen helpoksi. Ainut paha asia mitä minulla on noista meidän yhdistelminä sanottavana on se, että niitä ei saa pieneen tilaan. Auton takalaatikkoon jos meinaalaittaa niin saa kaikki pyörät irottaa ja siltikään ei meinaa mahtua millään... Ja tulipa toinen miinus vielä mieleen eli se että kuomua ei saa kunnolla alas.
Meillä on Takon Sportster kuomurattaat ja ovat ihan ok. Makuutila saisi olla vähän isompi ja renkaat nitisevät nukuttaessa.