mitem teem vaikutuksen

_duudsoni_

tykkään yhdestä tytöstä ollaan juteltu mesessä ja nähty mut ihan tavallisissa merkeistä se tykkää vain vähän musta.jos saisin tehtyä vaikutuksen siihen ni hän varmasti rupeisi tykkäämään enemmän.joku juttu jolla mä veisin sen koko sydämmen,kertokaa

3

591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jotenkin tälleen

      Kirjota sille vaikka joku nätti runo sit ostat vaikka jonkun hienon korun :)Ei tietenkään mitään liian kallista joku halpa mutta hieno.

    • tyttö.. ;P

      ...mutta siinä tilanteessa minä olen se tyttö, ja nyt miten itse siitä ihastuksestani pitäisin enemmän- kysyis itse jonnekkin mukaan, vaikka sillä oliskin kaveri mukana, ei väliä voitas mennä vaikka yhessä jonnekkin... :)

      Kun kerta oot tavannu sen jo aiemmin, miks ei uudestaankin ? :D ja jos tämä kyseinen tyttö sinusta pitää, ja tiedät sen voisithan vihjasta hänelle että pidät hänestä.

    • mulle heräs tälalsia ajatuksia ja kysymyksiä:
      -minkä ikäisiä olette?
      -mistä tiedät tytön pitävän susta vähän? (siis ootteko puhunu aiheesta vai oletko itse havainnut siihen viittaavia asiosita?)

      jos olet itse havainnut ja todennut tytön pitävän susta, voi se olla hyvinki mahdollista.

      (sitte jotain tylsää ja epämielenkiintosta ->)
      tietyn iän jälkeen tulee tyttö-poika-ystävyyteen mukaan tulee häilyvä potentiaalinen suhde, joka sekottaa tilannetta. (eli käytännössä jokainen vastakkaisen sukupuolen edustaja on mahdollinen seurustelukumppani) mikä vaikuttaa jossain määrin suhteseen,riippumatta siitä onko kyseessä ystävyys vai ihastus. käytännössä se tarkottaa että jollain tavalla ja jossain vaiheessa kaikki ajattelee(vähintään itse sitä tajuamatta) toista mahdollisena puolisona.
      koko juttu on puhtaasti psykologinen.
      (sori että toi selostus on sekava, mua väsyttää)

      ite suosittelen sua puhumaan sen työn kanssa ja kertomaan sille että sä tykkäät siitä. riipupen siitä miten rohkeita ootte, joko kasvotusten tai mesessä. ota myös tytön ujous/rohkeus huomioon valitesssas miten kerrot, se on kuitenkin merkittävä asia sillekki (riippumatta siitä mitä se ajattelee/tuntee).
      ja tietenki kannattaa nähdä, sopikaa millon voitte nähä ja tehkää jotain molemmille kivaa tekemistä. ole vaa rehellinen ja oma ittes, se vetoaa parhaiten. muutama kohtelias ele ei oo koskaan pahitteeks ;) kukka on ihan hauska ajatus, koru voi olla ehkä kuitenki tässä vaiheessa liikaa(?)

      onnea ja tsemppiä joka tapauksessa ja kerro ihmeessä miten menee/meni :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      13
      3192
    2. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      65
      2922
    3. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      129
      2585
    4. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      17
      1942
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      11
      1804
    6. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      18
      1706
    7. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      368
      1543
    8. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      61
      1476
    9. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1184
    10. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      22
      1181
    Aihe