Jarrutehostin välikoppa escortiin..

escooort..

Tarkoitus olis asentaa 2.0ohc kone ja tuplat niin tehostinhan ei sopine enää sinne alkuperäiselle paikalleen vaan pitäisi siirtää edemmäksi konehuoneessa.

Pari kuvaa löysin tuollaisesta virityksestä mutta olisikko jollakin tarkempaa tietoa rakentamisesta tahi vinkkejä nettisivuista missä kunnon ohjeet? Vai olisikko tuohon olemassa valmiita rakennussarjoja?

Katuauto on sitten tarkoitus tehdä, mutta jos rallimiehiltä löytyisi enemmänkin kokemusta yllä mainitusta operaatiosta.

3

997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuolta

      www.ralli.net

    • mk1 ja mk2

      niin mulla on mk1 ja mk2 molemmat 2 litran pannulla niin ihan hyvin mahtu kun vain laitto tupla kaasarit

      • escooort..

        lukee eri paikoissa. Toisissa sanotaan ettei mahdu kuin jollakin erityisen lyhkäisellä imusarjalla tai sellaisella jossa on mutka hyvä jos silloinkaan.

        Minulla ei vielä ole kyllä osiakaan ja tässä minun välikopassa on tehostamattomat jarrut, joten ei ole vielä sitä tehostintakaan. Tarkoitus on rakennella kori,jarrut ja alusta ensi kesän aikana, niin arvelin tehdä kerralla kunnolla sen tehostimen asennuksen, ettei tarvitse sitten myöhemmin kun tekniikkaa asennetaan enää ruveta muuttelemaan.

        Tuolta rallinetistä löysin sellaista tietoa että tehostinta pitäisi siirtää vähän alemmaksi niin sitten sopisi kaikenlaiset kaasarit kunnolla.

        Oliskkohan jollakin tietoa mistähän tuon tehostimen voisi saada, kun en ainakaan vielä ole sellaista löytänyt. Pitänee panna ostoilmoituksia jossakin vaiheessa eri foorumeille jos muukaan ei auta.

        Muiden autojen tehostimia ei oikein saa passaamaan kun tuossa alkuperäisessä on pitkä jalkaosa jolla se tulee konetilan etuosaan. Onkohan kukaan tehnyt sitä jalustaosaa itse jonkun muun auton tehostimeen, kaikenlaiset vinkit kelpaisi rakentelun suhteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      540
      9083
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      164
      6249
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      377
      5302
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      67
      4778
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4401
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3982
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      96
      2001
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      108
      1493
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      50
      1036
    Aihe