Maxima.. Minäs vuonna tuohon kyseiseen tuli etuveto, eli mitkä on vielä takavetoja?
Kyseisestä ei taida olla dieseliä olemassa, että Maximat on bensoja kaikki?
Onko tuo millaine bensasyöppö, parilitranen vissiin menee vielä kohtuudella,mutta kolmilitrasella ei vissiin pääse alle viidentoista ja kun vähän kenkii, niin olla parinkympin kieppeillä, vai kuin?
Tahtoisi vain vaihtaa tuon vanhan dieselnissanin vähän uudempaan.
Maxima
4
955
Vastaukset
- ttt
Eurooppalaiset Maximat ovat olleet aina etuvetoja. Eka Maxima tuli euroopan markkinoille 1989. Dieselversioita ei Eurooppaan ole tuotu, liekö sellaisia tehtykään.
- toinen timo
kolmilitranen automaatilla vie minulla noin 8L maantieajossa ja sekalaisessa pyörityksessä noin 11L, maxima ei oikein provosoi poletukseen on meinaan niin riski vääntään jo alakierroksilla, muun liikenteen mukana ajaessa kierrokset käy harvoin yli 2500rpm.
- sam
Samanlaisia kulutuslukemia olen saanut, tosin kaupungissa menee yleensä noin 10,5 satasella. Ajelen muun liikenteen tahtiin ja revittelyyn ei tosiaan ole tällä autolla mitään tarvetta. -03 isolla automaatilla on muutenkin mukava ja laadukas auto hintaansa nähden.
- Timo
sam kirjoitti:
Samanlaisia kulutuslukemia olen saanut, tosin kaupungissa menee yleensä noin 10,5 satasella. Ajelen muun liikenteen tahtiin ja revittelyyn ei tosiaan ole tällä autolla mitään tarvetta. -03 isolla automaatilla on muutenkin mukava ja laadukas auto hintaansa nähden.
Jooh. Täytyypä katsella, josko jotain kolme-neljä vuotta vanhoja löytyisi. Onko noissa jotain erityistä, mitä kannattaa katsella ostotilanteessa?
Tahtoo nimittäin tuosta Cedricistä eroon. Pienenpään en vaihda, kun tilaa tarvitaan ja kärryäkin joutuu joskus vetämään, mutta vähän tuoreempi olisi mukava. Miksi ihmeessä ajaa tuolla, jos kuitenkin jotenkin sen uudemmankin pystyisi hommaamaan. Hermot menee nykyisellään, kun ikinä ei ole sitä tilannetta, että jonkinlaista "jonoa" korjauksista ei olisi. Vaikka tekniikka pelaa niin ne muut..=P
Noh, täytyypä katsella liikkeitä läpi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062511Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141423- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938