Viikko sitten heräsin karmeisiin pissavaivoihin ei voinut kävellä, ei istua, vietin vessassa aamupäivän. Pissanäyte oli puhdas. Sairaanhoitaja kehoitti menemään gynelle. Sain ajan vasta kesälle. Eilen taas aivan samat oireet, onneks rauhoittui iltaan mennessä. Mutta taas ne tuli n. vrk yhdynnän jälkeen. Voisko olla yhteyttä. Mikä avuksi. Kesäkuuhun on niin pitkä aika ja pelottaa tällainen.Kumppani on sama, ei siis mitään "tauteja".
Neuvokaa!
hui
3678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mitä ilmeisemmin ovat kiusanasi. Mulla oli taannoin aivan samanlaista vaivaa ja aloin käyttämään apteekista ilman reseptiä saatavaa Ovestinpuikkoa limakalvojen paikallishoitoon. Käytin pakkauksen ohjeen mukaan ensin parisen viikkoa, joka ilta ja vähitellen harvensin 2puikkoa viikossa.
Kantsis olla yhdynnässä jossain sellaisessa asennossa, missä virtsarakko ei joutuis hankaukselle alttiiksi.
Luin Ovestinista netistä ja siinä oli että oireet ei nopeasti lievity. Kauanko sinulla kesti kunnes sait avun. Entä yhdyntäasennot, pystyitkö palaamaan sitten entiseen vai edelleenkö varomaan.
Kyllä mulla alkoi lievitys jo muutamassa päivässä, mutta pari kolme viikkoa siihen menee, että estrogeenia on tarpeeksi, niin sen jälkeen ylläpito hoito on riittänyt. Kyllä tulin sen verta araksi, kun sitä inhaa pissavaivaa oli, että olen kokonaan siirtynyt muihin asentoihin varmuuden vuoksi. Voi olla, ettei se enää olis, niin tarpeellistakaan varoa virtsarakkoa.