Tietääks kukaan,saako museorekistedöidyllä autolla ajaa nastarenkailla kesällä?
nastat
4
278
Vastaukset
- Ei saa
Ei saa ajaa. Talvirengaspakkoa ei ole.
http://www.sahk.fi/ - mää
Entä sitte jos auto on museokatsattettu tulipaloauto? Paloautot saavat ajaa kesälläki nastarenkailla!?
- whiic
Jos nastojen pistovoima ei ylitä nykysi määräyksiä, niin saa ajaa. Museoikäisillä järeillä nastoilla varustetuilla renkailla ei saa ajaa.
- whiic
Kyllä nyt joku puhuu täyttä häränkakkaa (ja kuinka ollakaan, käyttäen jälleen toisen nimimerkkiä). Kumma, että niin harvinaista kuin Suomi24:llä asiallisempi keskustelu onkaan, niin siitäkin 'mais-streamista' poikkeamisesta joutuu aina jonkin keravalaisen/korsolaisen myöhäisteinin angstien kohteeksi.
"Jos nastojen pistovoima ei ylitä nykysi määräyksiä, niin saa ajaa."
Kyllä se on niin, että mikäli sinulla on kuluneet nastarenkaat, niin en niitä kyllä kesäkäyttöön saa ottaa, ilman nastojen poisnyppimistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h42726Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062541Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938