V. K. Simola puhuu kuntaliitoksesta !!!

http://www.youtube.com/watch?v=9AwltIWuHCw

Pasi Virheraho näyttää olleen kuvaamassa.
102053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siinäpä oli vanhoillisen tuntuisen väen kokous. Joku kähisevä äijän ääni siellä pelkotiloissaan puhui ilmeisesti lähinnä omaan pussiin ja sen kaverit hakkasi käsiään. Kaljut paisto kuvassa niin että silmiä häikäisee, oliko tämä joku eläkekerhon vuosikokous vai mikä jossa puheenjohtaja tuntui olevan ihan pihalla. Ei päätä ei häntää.

Tervetuloa vaan uusi kunta- ja palvelurakenneuudistus myös tänne hitaiden hämäläistenkin ja hollolalaisten keskellä. Muualla Suomessahan kehitys menee jo kovaa ja kukonaskelin eteenpäin ja suurkunnat Kouvolan seudulla ja Hämeenlinnassa ym. osoittavat oikeaa suuntaa. Porvoon mlk meni jo aikoja sitten yhteen Porvoon kanssa ja hyvin menee. Lahti ja Lahden maalaiskunta Hollola on hyvä viedä samalle tielle!

Kunnanjohtajalla ja useilla poliitikoillakin tuntuu tässä asiassa olevan ihan oikea visio ja draivi päällä! Hyvä niin!

Äänestä
  • Sua ei kannata päästää ihmisten ilmoille kun noin vastuuton olet.

    Lahteen liittyminen olisi itsemurha näin hyvin toimivalle kunnalle. Ota selvää asioista, ennen kuin alat kuntaliitoksia puoltamaan!

    Lahden kanssa ei liitytä vain sen takia, että kuntaliitokset ovat muodissa. Hollolan palvelut ovat paremmat ja Lahden velkoja me ei aleta makselemaan.

    Hyi häpeä!

    Äänestä

Vanhoilliset ne siinä jutustelee omianasa ja vahtivat ettei omat rahat katoa. Jos VK maksaisi ensin omat velkansa tekemisistään niin ois paremmin varaa kysellä sitten Lahden velkojen perään.

Äänestä
  • lailla suuremmat ja huomattavampaa luokkaa?

    Äänestä

  • Kyllä tuolla jollain V.K.Simolalla on tainnut molemmat jalat jäädä juoksuhautaan kun ei ymmärrä nykyistä kunta- ja palvelurakenneuudistusta. Jos ei enää itse pääse liikkumaan niin kannattaa ottaa joltain kyyti ja käydä katsomassa mitä ympärillä tapahtuu. Omissa nurkissa kun pyörii, niin mitään ei tiedä ja maailma muuttuu.

    Ympäri Suomen on toteutettu jo onnistuneita kuntaliitoksia ja lisää tulee mm. Oulun seudulle tulee iso kuntaliittymä joka ajaa vauhdilla Lahden seudun ohi jne.

    Äänestä

  • Kallikustaa kirjoitti:

    Kyllä tuolla jollain V.K.Simolalla on tainnut molemmat jalat jäädä juoksuhautaan kun ei ymmärrä nykyistä kunta- ja palvelurakenneuudistusta. Jos ei enää itse pääse liikkumaan niin kannattaa ottaa joltain kyyti ja käydä katsomassa mitä ympärillä tapahtuu. Omissa nurkissa kun pyörii, niin mitään ei tiedä ja maailma muuttuu.

    Ympäri Suomen on toteutettu jo onnistuneita kuntaliitoksia ja lisää tulee mm. Oulun seudulle tulee iso kuntaliittymä joka ajaa vauhdilla Lahden seudun ohi jne.

    Ja minneköhän luulet noiden oululaisten olevan matkalla?

    Äänestä

Miltä näyttää tämän päivän valossa hollolan asiat?.

Äänestä
  • Syväjoki touhuilua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Syväjoki touhuilua.

    Puupiä kansoo.

    Äänestä

  • V K Simola on puheensa pitäny. Vaihtoi maavoimien kuraportaan upseereista, alkeellis voimien ilmavoimiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


YouTube kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=9AwltIWuHCw

Pasi Virheraho näyttää olleen kuvaamassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu