onko kukaan ollut lappeenrannan teknillisen yliopiston maisteriohjelman haussa haastatteluvaiheessa? tarkoitan tradenomeille tarkoitettua maisteriohjelmaa. Itse olin laskentatoimen haastattelussa ja nyt odottelen tuloksia. 2.5 kuulemma julkaistaan..
miten muilla meni haastattelut? minusta kysyivät hieman outoja kysymyksiä...heh
miten muilla meni haastattelut? minusta kysyivät hieman outoja kysymyksiä...heh
Vastaukset 7
Vanhimmat
Minä olin myös laskentatoimen haastattelussa lappeenrannassa. Sanoivat, että kannattaa katsoa kotisivuilta jo to ennen vappua olisivatko tulokset tulleet?
ei ole vielä ainakaan lty:n sivuilla...teknologia yrittäjyyden tulokset tuli jo eilen! missä viipyy meidän omat?
Itsekkin odottelin kovasti uutisia vapuksi, mutta näillä näkymin menee perjantaille...
Mukavaa vappua!
valinnat. Ja onneksi oma nimikin löytyi listalta! :)
Miten sulle kävi? Syyskuussa siis taas koulunpenkille reilun puolen vuoden tauon jälkeen!
Moikka!
Pääsin, ompa ihanaa;) Laitoin just asuntohakemuksenkin LOAS:lle ja alan säästämään kun pitää hankkia läppärit sun muut..Mistäs päin olet tulossa Lappeenrantaan? Itse Nurmijärveltä..
T: Kohta onnellinen opiskelija :)
Olen itsekkin miettinyt tuota Lappeenrantaan hakeutumista, kunhan saan nuo tradenomin paperit ensin kuntoon. Kerroit olleesi puoli vuotta tauolla opiskelusta. Eikö Lappeenrantaan täytynyt olla useamman vuoden työkokemus valmistumisen jälkeen? Aika paljon porukkaa sinne onneksi otetaan, yksi kaverinikin pääsi sisään.
Kotkasta olen tulossa poikaystävän kanssa :)Ei onneksi kauhean kauas tarvi lähteä! Koulussa sitten nähdään :)
Lappeenrannassa ei ole enää työkokemusvaatimusta. Viime vuonna vielä oli. Itse haen kyllä vielä Helsingin kauppakorkeakouluun, mutta sinne pääseminen on niin vaikeaa, että eiköhän minut Lappeenrannasta löydä syksyllä ;)