Chydenian

Joka ovella on vastassa tupakoiva työntekijä. Eikö niille ole jotain kattoparvea tai vastaava ettei savupilvien läpi tarvitsisi mennä ja tulla.
71620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ole onneksi joka ovella kerjäläisiä,heh heh

Äänestä

ja meidän tupakki paikka on kadun varressa, mutta itse käyn kerran päivän aikana siinä tupakilla ja seison sen 2 minuuttia ja tumpin alitan tuhkakuppiin. olisi kyllä hyvä jos meillä olisi jossain syrjäisemmässä paikassa paikka jossa käydä tupakalla. :)

Äänestä

Aina ovilla on tupakoitsijoita firman asussa. Eikö siellä ole jotain takapihaa tupakkaporukalle.

Äänestä

Ei o mitään väliä lunhan hommat hoituu. Jotku istuu kahvikupin ääressä ja puhuu paskaa tuntitolkull.

Äänestä
  • Siitä on ikävä siiten astella sisään jos siinä oven edessä poltetaan. Meinaan siis ikävä meidän kannalta jotka ei polta tai muutenvain pidä tupakin hajusta/savusta.

    Äänestä

  • ikävä kirjoitti:

    Siitä on ikävä siiten astella sisään jos siinä oven edessä poltetaan. Meinaan siis ikävä meidän kannalta jotka ei polta tai muutenvain pidä tupakin hajusta/savusta.

    kokonaan kaupungilla liikkumista. Varo esim autojen pakokaasuja jne. Yksi keino on tietysti se että liikut sellasen ison muovipallon sisällä.

    Äänestä

Itse työskentelen myös chydeniassa ja tupakoin..mutta en ovien edessä. Takapihaa?? miltä puolelta katsottuna? jos ette ole huomannut niin kadut ympäröivät chydenian..en ainakaan minä ole huomannut mitään takapihaa. Katolle jos pääsisi..se olisikin hyvä idea! Nykyään tupakka on pannassa..mutta alkoholia saisi juoda niin paljon kuin mieli tekee,sitä ei katsota niin pahalla kuin että jos tupakoi!Köh köh!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työntekijät kirjoitti:

Joka ovella on vastassa tupakoiva työntekijä. Eikö niille ole jotain kattoparvea tai vastaava ettei savupilvien läpi tarvitsisi mennä ja tulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu