Faliraki ja Hotelli Epsilon

kka1000

Terve,
Olemme tehneet ennakkovarauksen Falirakiin hotelli Epsiloniin touko-kesäkuu vaihteelle 2008. Pian pitäisi vahvistaa varaus. Onko kenelläkään tuoreita kokemuksia ko. hotellista?

2

1357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi suositella

      Joo positiiviset kokemukset - allasalue siisti ja iso ja ok , mutta meren ranta ihan siinä heti edessä tosi ihana. ( kannatti tosin kävellä joku matka keskustaa kohti )Huoneet riippuen sijainnista varmasti vähän erilaisia, me oltiin ihan pihan tasossa ei siis parveketta vaan pihaterassi. Se oli vähän hassua mutta kätevä ,toisaalta. Yhteydet hyvät ja vesipuisto ihan kävelymatkan päässä jos sinne mielii...aika hurjia mäkiä ! Päivä kyllä kuluu. Hotellialueella on kaikkea ja kivat baaritkin jos perheen kanssa matkustaa eikä lapset jaksa illalla kaupungissa...Me tykättiin eikä ihmetellä enää niitä jotka menee vuodesta toiseen! Lähellä hyvä ruokamesta oliko Ilios ? Vähän keskustaan päin kun käveli. Maukasta ja mukava paikka , meri siinä ihan vieressä ja tuuli viilensi ihanasti kun oli kuuma-juhannuksena oltiin . Lähtekää ihmeessä katsastamaan paikka.

    • basilikaruukku

      Olimme kesällä -06 Epsilonissa viikon ja hotelli oli oikein hyvä. Varsinkin lapsiperheelle voi suositella. Iso uima-allas ja toinen allas, jossa oli kunnon liukumäki ja allasalueelta portaat suoraan rannalle. Viereisen hotellin(Falirakiin päin)edessä oleva ranta oli parempi kuin Epsilonin oma ranta, joten kävimme siinä uimassa. Eli muutama kymmenen metriä rantaa eteenpäin...
      Rantaa pitkin pääsi hyvin kävelemään Falirakin keskustaan, osassa matkaa oli puinen "jalkakäytävä".

      Itse hotelli oli oikein siisti ja aamiainen herkullinen, keittelivät jopa kuumaa kaakaota pojalle, joka oli matkan aluksi kovassa flunssassa. Huone oli tilava ja valoisa(muistakseni kaksio toisessa tai kolmannessa kerroksessa)ja näköala allasalueelle ja siis merelle.

      Hotellin ympäristössä ei silloin ainakaan ollut kovin montaa ravintolaa, rannalla pienen kävelymatkan päässä oli pari hyvää vierekkäin.
      Toisessa vietettiin pojan synttäreitä (10v silloin) ja henkilökunta lauloi onnittelulauluja ja tarjosi sankarille upean jäätelöannoken kaikkine tähtisäteineen ja tykötarpeineen.
      Hotelli oli hyvin rauhallisella alueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1309
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1098
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      63
      1093
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      163
      1013
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1009
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      963
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      886
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      791
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      735
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      734
    Aihe