Terve,
Olemme tehneet ennakkovarauksen Falirakiin hotelli Epsiloniin touko-kesäkuu vaihteelle 2008. Pian pitäisi vahvistaa varaus. Onko kenelläkään tuoreita kokemuksia ko. hotellista?
Faliraki ja Hotelli Epsilon
2
1366
Vastaukset
- Voi suositella
Joo positiiviset kokemukset - allasalue siisti ja iso ja ok , mutta meren ranta ihan siinä heti edessä tosi ihana. ( kannatti tosin kävellä joku matka keskustaa kohti )Huoneet riippuen sijainnista varmasti vähän erilaisia, me oltiin ihan pihan tasossa ei siis parveketta vaan pihaterassi. Se oli vähän hassua mutta kätevä ,toisaalta. Yhteydet hyvät ja vesipuisto ihan kävelymatkan päässä jos sinne mielii...aika hurjia mäkiä ! Päivä kyllä kuluu. Hotellialueella on kaikkea ja kivat baaritkin jos perheen kanssa matkustaa eikä lapset jaksa illalla kaupungissa...Me tykättiin eikä ihmetellä enää niitä jotka menee vuodesta toiseen! Lähellä hyvä ruokamesta oliko Ilios ? Vähän keskustaan päin kun käveli. Maukasta ja mukava paikka , meri siinä ihan vieressä ja tuuli viilensi ihanasti kun oli kuuma-juhannuksena oltiin . Lähtekää ihmeessä katsastamaan paikka.
- basilikaruukku
Olimme kesällä -06 Epsilonissa viikon ja hotelli oli oikein hyvä. Varsinkin lapsiperheelle voi suositella. Iso uima-allas ja toinen allas, jossa oli kunnon liukumäki ja allasalueelta portaat suoraan rannalle. Viereisen hotellin(Falirakiin päin)edessä oleva ranta oli parempi kuin Epsilonin oma ranta, joten kävimme siinä uimassa. Eli muutama kymmenen metriä rantaa eteenpäin...
Rantaa pitkin pääsi hyvin kävelemään Falirakin keskustaan, osassa matkaa oli puinen "jalkakäytävä".
Itse hotelli oli oikein siisti ja aamiainen herkullinen, keittelivät jopa kuumaa kaakaota pojalle, joka oli matkan aluksi kovassa flunssassa. Huone oli tilava ja valoisa(muistakseni kaksio toisessa tai kolmannessa kerroksessa)ja näköala allasalueelle ja siis merelle.
Hotellin ympäristössä ei silloin ainakaan ollut kovin montaa ravintolaa, rannalla pienen kävelymatkan päässä oli pari hyvää vierekkäin.
Toisessa vietettiin pojan synttäreitä (10v silloin) ja henkilökunta lauloi onnittelulauluja ja tarjosi sankarille upean jäätelöannoken kaikkine tähtisäteineen ja tykötarpeineen.
Hotelli oli hyvin rauhallisella alueella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3367412Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss774769- 2083225
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243117- 762016
- 1531896
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2201841Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661597Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201558- 891478