Terve,
Olemme tehneet ennakkovarauksen Falirakiin hotelli Epsiloniin touko-kesäkuu vaihteelle 2008. Pian pitäisi vahvistaa varaus. Onko kenelläkään tuoreita kokemuksia ko. hotellista?
Faliraki ja Hotelli Epsilon
2
1364
Vastaukset
- Voi suositella
Joo positiiviset kokemukset - allasalue siisti ja iso ja ok , mutta meren ranta ihan siinä heti edessä tosi ihana. ( kannatti tosin kävellä joku matka keskustaa kohti )Huoneet riippuen sijainnista varmasti vähän erilaisia, me oltiin ihan pihan tasossa ei siis parveketta vaan pihaterassi. Se oli vähän hassua mutta kätevä ,toisaalta. Yhteydet hyvät ja vesipuisto ihan kävelymatkan päässä jos sinne mielii...aika hurjia mäkiä ! Päivä kyllä kuluu. Hotellialueella on kaikkea ja kivat baaritkin jos perheen kanssa matkustaa eikä lapset jaksa illalla kaupungissa...Me tykättiin eikä ihmetellä enää niitä jotka menee vuodesta toiseen! Lähellä hyvä ruokamesta oliko Ilios ? Vähän keskustaan päin kun käveli. Maukasta ja mukava paikka , meri siinä ihan vieressä ja tuuli viilensi ihanasti kun oli kuuma-juhannuksena oltiin . Lähtekää ihmeessä katsastamaan paikka.
- basilikaruukku
Olimme kesällä -06 Epsilonissa viikon ja hotelli oli oikein hyvä. Varsinkin lapsiperheelle voi suositella. Iso uima-allas ja toinen allas, jossa oli kunnon liukumäki ja allasalueelta portaat suoraan rannalle. Viereisen hotellin(Falirakiin päin)edessä oleva ranta oli parempi kuin Epsilonin oma ranta, joten kävimme siinä uimassa. Eli muutama kymmenen metriä rantaa eteenpäin...
Rantaa pitkin pääsi hyvin kävelemään Falirakin keskustaan, osassa matkaa oli puinen "jalkakäytävä".
Itse hotelli oli oikein siisti ja aamiainen herkullinen, keittelivät jopa kuumaa kaakaota pojalle, joka oli matkan aluksi kovassa flunssassa. Huone oli tilava ja valoisa(muistakseni kaksio toisessa tai kolmannessa kerroksessa)ja näköala allasalueelle ja siis merelle.
Hotellin ympäristössä ei silloin ainakaan ollut kovin montaa ravintolaa, rannalla pienen kävelymatkan päässä oli pari hyvää vierekkäin.
Toisessa vietettiin pojan synttäreitä (10v silloin) ja henkilökunta lauloi onnittelulauluja ja tarjosi sankarille upean jäätelöannoken kaikkine tähtisäteineen ja tykötarpeineen.
Hotelli oli hyvin rauhallisella alueella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781