Faliraki ja Hotelli Epsilon

kka1000

Terve,
Olemme tehneet ennakkovarauksen Falirakiin hotelli Epsiloniin touko-kesäkuu vaihteelle 2008. Pian pitäisi vahvistaa varaus. Onko kenelläkään tuoreita kokemuksia ko. hotellista?

2

1388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi suositella

      Joo positiiviset kokemukset - allasalue siisti ja iso ja ok , mutta meren ranta ihan siinä heti edessä tosi ihana. ( kannatti tosin kävellä joku matka keskustaa kohti )Huoneet riippuen sijainnista varmasti vähän erilaisia, me oltiin ihan pihan tasossa ei siis parveketta vaan pihaterassi. Se oli vähän hassua mutta kätevä ,toisaalta. Yhteydet hyvät ja vesipuisto ihan kävelymatkan päässä jos sinne mielii...aika hurjia mäkiä ! Päivä kyllä kuluu. Hotellialueella on kaikkea ja kivat baaritkin jos perheen kanssa matkustaa eikä lapset jaksa illalla kaupungissa...Me tykättiin eikä ihmetellä enää niitä jotka menee vuodesta toiseen! Lähellä hyvä ruokamesta oliko Ilios ? Vähän keskustaan päin kun käveli. Maukasta ja mukava paikka , meri siinä ihan vieressä ja tuuli viilensi ihanasti kun oli kuuma-juhannuksena oltiin . Lähtekää ihmeessä katsastamaan paikka.

    • basilikaruukku

      Olimme kesällä -06 Epsilonissa viikon ja hotelli oli oikein hyvä. Varsinkin lapsiperheelle voi suositella. Iso uima-allas ja toinen allas, jossa oli kunnon liukumäki ja allasalueelta portaat suoraan rannalle. Viereisen hotellin(Falirakiin päin)edessä oleva ranta oli parempi kuin Epsilonin oma ranta, joten kävimme siinä uimassa. Eli muutama kymmenen metriä rantaa eteenpäin...
      Rantaa pitkin pääsi hyvin kävelemään Falirakin keskustaan, osassa matkaa oli puinen "jalkakäytävä".

      Itse hotelli oli oikein siisti ja aamiainen herkullinen, keittelivät jopa kuumaa kaakaota pojalle, joka oli matkan aluksi kovassa flunssassa. Huone oli tilava ja valoisa(muistakseni kaksio toisessa tai kolmannessa kerroksessa)ja näköala allasalueelle ja siis merelle.

      Hotellin ympäristössä ei silloin ainakaan ollut kovin montaa ravintolaa, rannalla pienen kävelymatkan päässä oli pari hyvää vierekkäin.
      Toisessa vietettiin pojan synttäreitä (10v silloin) ja henkilökunta lauloi onnittelulauluja ja tarjosi sankarille upean jäätelöannoken kaikkine tähtisäteineen ja tykötarpeineen.
      Hotelli oli hyvin rauhallisella alueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      240
      2744
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1154
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1121
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      57
      899
    8. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      830
    10. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      825
    Aihe