Eilatissa minkä hotellin....

ElinaPulina

Hei, ihanaa että Eilatiin pääsee suoraan taas vuosien ja vuosien tauon jälkeen! No, te ketkä olette viimeksi käyneet, niin minkä hotellin valitsisitte? Siis Aurinkomatkojen ja Lomamatkojen hotellien kuvauksia olen katsellut. Silloin joskus haavelin vielä meneväni King Solomoniin (80-luvulla se oli niiiin hieno ja niiiiin liian kallis minulle:) Mutta nyt on lapsiakin jo, ei enää taaperoita. Mitä hotellia te suosittelette, millaisia omakohtaisia kokemuksia on? Haluamme lähinnä nähdä koralleja ja samalla laahustaa hiekkarannalla ja hotellin taso olisi hyvä olla ihan silleen tasokas. Siis niinkuin "normaali" ei tarvita luxurya. Isrotel Ambassador kiinnostaisi nettitietojen perusteella, mutta kun ne omakohtaiset kokemukset on aina enemmän.....joten jos voisitte vähän auttaa? Olen niiiiin innoissani, olin justiinsa varaamassa Eilatin reissua kaikkinen koneenvaihtoineen, kun huomasin tämän suoran ilouutisen! Jes!

4

1921

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dahlit

      Kivaa, kun on innokkaita Eilatin matkailijoita. Minulla on kokemusta oikeastaan vain korallirannan Club Inn-hotellista. Ihana hotelli perheille ja erityisesti pienille lapsille. Ja paljon vapaa-ajan ohjelmaa sekä aikuisille että lapsille oli tänäkin keväänä. Erityisesti altaalla klo 11 aerobicciä, iltapäivällä vesipalloa yms. ja illalla upeita esityksiä lobby-baarissa. Olen ollut siellä ainakin 4 kertaa, mutta nyt ajattelin varata ensi hiihtolomaksi tytön kanssa keskustasta hotellihuone. Ehkäpä Dan Panorama, on lähellä kaikkea, erityisesti ostospaikkoja ja uimarantaa. Hintaan kuuluu aamiaisbuffee, joka on israelissa aivan huippu, sillä pärjää pitkälle iltapäivään.

      Mitenkä mahtaa olla nuo suorat lennot Eilattiin kun ovat LATCharterilla. Onko kellään kokemusta millainen yhtiö on? Tiedän että se on latvialainen ja sen omistaa enimmäkseen islantilainen Icelandair.

      • okok

        Finnairin vuokrakone, Englantilainen niin kuin miehistökin


      • Sabrest
        okok kirjoitti:

        Finnairin vuokrakone, Englantilainen niin kuin miehistökin

        On latvialainen lentoyhtiö (ei englantilainen):
        http://www.latcharter.com/


    • arktika

      Oma suosikkini on aina ollut Neptun - sijainti rannalla ja samalla keskustassa, baarissa hyvää ohjelmaa ja erinomaista kahvia. Myös palvelu ainakin aiemmin oliensiluokkaista. Viereisessä Dahliassa oli mukavan kodikas henki - perhehotellimainen - mutta huone oli pieni eikä parveketta mitä pidän välttämättömänä. Viimeksi olin Americanasissa eikä sitäkään ole valittamista. Hilton ja Herodes ovat toki loisteliaita mutta liian suureellisia ja hinnakkaita minulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      150
      2456
    2. 79
      1056
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      956
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      611
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      91
      573
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      546
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe