Laumanvartijoita

Pohjois-Savossa/Karjalassa?

Heips kaikki karvaturrit.

Olen tuossa jo pitkään pähkäillyt, onko missään päin suomea (siis muualla kuin etelä-suomessa) Laumanvartijoilla ryhmää, kerhoa, jaostoa tms. aktiivi toimintaa? Laumanvartijat Ry on pääpaikkanaan Lahti, mutta toki hekin tarvittaessa toimivat muualla, mutta..
Oma rotujärjestöni on Tampereen paikkeilla jne. Eli kaikki Laumanvartija "kerhot ja seurat" on siis etelässä. Onko muualla?

Ja jos ei ole, niin onko kenelläkään kiinnostusta halua rueta kimppaan vaikka alkuun pienimuotoiseen ryhmätoimintaan täällä P-Savossa? Ja jos halukkuutta ja/tai innostusta löytyy niin josko vaikka jonkin seuran alajaoston tms. sais perustettua tänne pohjoisemmaksikin, niin ei kaikki keskittyisi vaan tuonne etelään..Mielipiteitä?

Niin, ja jos ollaan suuruuden hulluja ja ajatellaan alueena P-Karjala - P-Savo, sektoria ja kaikki laumanvartija rodut. Jaetaan tietoa, kokemusta, vinkkejä, yhdessä oloa ja joskus vaikka Match Show voitais järjestää... Ihan vaan mielen kiinnosta siis kyselen.

2

1154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyppä...

      ... www.yoozhak.fi sivuilla. Sieltä saat infoa. Joensuussa on ollut laumistapaamisia ja sielläpäin on ihan aktiivisia laumisihmisiä.

      • ja tutkin

        Eli paikan jo löysin, ja yritän löytää hakemani. Ja tokihan se sinnekin kysely lähtee kunhan rekisteröinnit toimii... Kiitos


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9077
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      56
      4809
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4491
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      53
      2813
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1546
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1336
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1276
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1222
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      41
      1189
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      168
      1140
    Aihe