Maailman paras mies

Tuossa alempana kaivattiin enemmän positiivisia kommentteja tänne palstalle.

Minullapa on maailman paras ja ihanin mies. Ja on ihan alkuperäinen kainuulainen. Ei ryyppää, eikä tupakoi. On huumorintajuinen, lämmin ihminen.

Enkä muuten osaa lähimpiä työkavereitanikaan moittia, nekin on kainuulaisia. Osataan puhaltaa yhteen hiileen ja huonoina hetkinä on osattu lohduttaa toisiamme.

Kiitos teille.
8888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Viestin merkityksellisyyys oli kuin kärpäsen pieru universumissa.

Äänestä
  • positiivisuudessaan aloitusviesti oli monin kerroin arvokkaampi kuin sinun negatiivinen vastauksesi. Kateellinen heti, kun joku haluaa jakaa onnensa?

    Osataanhan me olla iloisia toisten onnesta, osataanhan?

    Äänestä

  • Ah, kainuulainen osaa olla kateellinen jopa toisen onnellisista ihmissuhteista. Oi aikoja, oi tapoja.

    Äänestä

Kuvailit niin täydellisesti juuri minua. :) Eihän tuollaiseen pysty jos ei tunne henkilöä. ;)Kaikki tuntomerkit sopii nimittäin.

Äänestä
  • Ai minunko tuleva virotar vaimo sieltä Tallinnnasta kirjoittelee!

    Äänestä

kainuulaiset on niin kateellista kansaa et ei oo toisia!! Ainakin muuta suomee nähneenä voi näin sanoa!

Äänestä
  • Jos kerran olet tyrnävällä käynty ja sotkamosta kotoisin, se ei tee sinusta asiantuntijaa.

    Äänestä

  • Ka siulle voen sannoo et se mahtoo ola melekeen ellei enämpi katteellinen se savolaenen...ja miekii on muutenn pyörittännä muutaki ku tahkoo!!!= tarkottaa siis kirjakielellä ,että on tässä lukuja luettu ja tohtorin hattuja pietty... saerasto sinä sitä piätäs,kun tunnut olevan saellane vartti hullu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


positiivisuuspalsta kirjoitti:

Tuossa alempana kaivattiin enemmän positiivisia kommentteja tänne palstalle.

Minullapa on maailman paras ja ihanin mies. Ja on ihan alkuperäinen kainuulainen. Ei ryyppää, eikä tupakoi. On huumorintajuinen, lämmin ihminen.

Enkä muuten osaa lähimpiä työkavereitanikaan moittia, nekin on kainuulaisia. Osataan puhaltaa yhteen hiileen ja huonoina hetkinä on osattu lohduttaa toisiamme.

Kiitos teille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu