Eli siis olen seurustellut tyttöystäväni kanssa reilun kuukauden.. emmekä ole vielä harrastaneet seksiä, itse en ole ehdottanut sitä koska olen hieman ujo:( eikä ole tyttöystikään.. mitä mieltä tytöt olette? mitä itse ajattelisitte jos olisitte samanlaisessa tilanteessa? itseeni vaivaa tämä että voiskohan se jättää mut tai mennä mahdollisesti jonkun muun jätkän mukaan.. olen ite 18v, tyttöystävä 16.. neuvoja plz?
Mitä mieltä olette?
Kun..
8798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Noh...Olette kumminkin seurustelleet VASTA kuukauden eli onko asialla jonkin kiire? Tyttöystäväsi on vielä nuori, voi olla ettei hän halua seksiä vielä pitkään aikaan. Sinuna en vielä ottaisi asiaa puheeksi pitkään aikaan vaan anna asian kehittyä omalla painollaan. Jos tyttöystäväsi on vielä neitsyt, seksin aloittaminen voi olla pitkänkin harkinnan takana.
Älä missään nimessä lähde sille tielle, että epäilet ja peläät jo tässä vaiheessa, että tyttöystäväsi voisi lähteä jonkun muun miehen matkaan vain seksin takia. Vainoharhaisuus ja mustasukkaisuus on suhteen tuho. Keskustele tyttöystäväsi kanssa jos asia sinua niin vaivaa, mutta älä missään nimessä painosta, huomioi se että SINÄ olet häntä vanhempi
Siis ettehä te oo seurustelu paljo mittää viäl. Kuulostaa iha silt et sä haluisit vaan seksii sun likalta.
Mulla ainenki un ex ehotti jo viikon seurustelun jälkee ja kun en suostunu, ni varmaa joka päivä sen jälkee kysy. Voit olla varma, että jätin sellasen sian!
Joten älä siis hätile. Anna asioiden mennä omalla painollaan, kyllä se oikea hetki vielä löytyy!
Eikös tuo ole laitonta? Sinähän tekisit sen alaikäisen kanssa.
Tässä mielessä 16-vuotias ei ole alaikäinen, vaan juurikin "sakkoliharajan" (16 v.) ylittänyt.
Ei sillä, että aloittajalla mielestäni mikään kiire olisi VASTA kuukauden seurustelun jälkeen seksiä harrastaa, mutta kaikki tehköön tavallaan..
Tässä mielessä vai aina?
Jos toinen on 16 niin mikä on maksimiyläikäraja että saa harrastaa seksiä laillisesti?
Ei ole mitään yläikärajaa.
ei kannata kiirehtiä sen asian kanssa. ja jos on ollu vasta kuukauden yhessä, nii sillo varsinkaa! ja kyllähän sitä kerkee vielä kokeilla :)
ja jos huolettaa että tyttö lähtee jonku muun jätkän mukaan jos ehdotat sitä, niin luultavasti hän tekisi sen koska kuvittelee että et halua häneltä muutakin sitä yhtä juttua.
älä kiirehdi :)
itekin oon nyt seurudtellut jonkun aikaa oon siis 26 ja tyttöystävä 15 ja ihan sillä periaatteella meen että tyttöystävän mukaan edetään tässä, molemmat ollaan neitsyitä.