Hei,
Osaisiko kukaan auttaa minua kun käytän suuntavaloa vasemmalle vilkku joko vilkuttaa normaalisti/vilkuttaa tosi nopeasti (kuuluu nopea naksutus mutta esim vilkun merkkivalo ei pala)/ tai ei ollenkaa. Onko vika relessä vai viiksessä? Osaako kukaan sanoa mikä niistä releistä on vilkun rele? niitähän on monenvärisiä siellä sulakelaatikon vieressä vai kaadanko kaikki releet käsilaukkuun ja menen varaosaliikkeeseen,olis aika homma saada kaikki takaisin paikalleen ;)
Olen kiitollinen kaikesta vastauksesta
Peugeot partner Vilkkuongelma
4
1707
Vastaukset
Tarkista ensin onko polttimot ehjät, vilkku vasempaan ja katsot ulkoa toimiiko kummatkin. Käsikirjasta pitäis löytyä koordinaatit mikä on vilkkurele mutta älä ainakaa vielä ala irrottelemaan niitä.
- Auto-Antero©
Tarkista polttimoiden kantojen kontaktipinnat, jos kosketus ei ole kunnollinen niin saattaa juuri tuollaisia oireita ilmetä.
- Epätoivoinen nainen
Hei,
Kiitokset vastauksistanne. Vika saatiin paikannettua ja korjattua, vilkut toimivat moitteetomasti, nyt tuli vain nyt uusi ongelma, käynnistyksenesto ei anna enää käynnistää autoa :( olen kokeillut kahta eri avainta ja tuloksetta. Akun kantaa käytetty irti. Löytyisikö keneltäkään neuvoja/kikkoja millä tilannetta voi nollata?Siinä auton "manuaalissa" varmaan löytyy apu ongelmaan. Voi olla että on tehtävä seuraava temppu, virrat päälle ja annat olla tietyn aikaa niin pitäis toimia. Jos ei auta niin soitto merkkiliikkeeseen.Täältä ei välttämättä saa oikeita ohjeita tuollaiseen ongelmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017493
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?905275- 824956
- 1354333
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113100- 522739
- 462722
- 552312
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818112289Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211890