Kalajoelta kuuluu kummia. Ministeri Kiviniemi on luvannut, että SOTE piiriin ei tarvitsekaan saada 20 000 asukasta, vaan 12 000 riittää. Nyt kapinaan kaikkialla muuallakin ja itsenäiseen asioitten hoitoon, niin kuin Perhossa on jo ajateltukin. Ministeriltä vain lupa!!!
Perho, Halsua ja kumppanit
istsenäisinä eteenpäin
3
664
Vastaukset
- asukkaista?
Perhosta ja Halsualtako löytyy yhteensä 12 000 ihmistä? Taitaa puuttua liki tuo kymmenen tuhatta.
- jos lakia noudatetaan
Kaikille laki ei vaan ole sama. Jos jossain riittää 12 000, niin samalla tavalla Perhon 3000 pitäisi riittää. Järki hoi!
- aikuinen nainen etelämanter...
te kuitenkin viimeistään kuolette,ei niille tanhuville taida kurjuutta kummempaa kuulua.
Kyllä sossu teistä huolen pitää,kun ette kapinaan ryhdy.
Eipä siellä taida olla edes kapinoitsijoitakaan,Perhos kourallinen ja Halsuas puolikouraa.
Kaksi köyhää,kuka siin hyötyy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964