Kalajoelta kuuluu kummia. Ministeri Kiviniemi on luvannut, että SOTE piiriin ei tarvitsekaan saada 20 000 asukasta, vaan 12 000 riittää. Nyt kapinaan kaikkialla muuallakin ja itsenäiseen asioitten hoitoon, niin kuin Perhossa on jo ajateltukin. Ministeriltä vain lupa!!!
Perho, Halsua ja kumppanit
istsenäisinä eteenpäin
3
644
Vastaukset
- asukkaista?
Perhosta ja Halsualtako löytyy yhteensä 12 000 ihmistä? Taitaa puuttua liki tuo kymmenen tuhatta.
- jos lakia noudatetaan
Kaikille laki ei vaan ole sama. Jos jossain riittää 12 000, niin samalla tavalla Perhon 3000 pitäisi riittää. Järki hoi!
- aikuinen nainen etelämanter...
te kuitenkin viimeistään kuolette,ei niille tanhuville taida kurjuutta kummempaa kuulua.
Kyllä sossu teistä huolen pitää,kun ette kapinaan ryhdy.
Eipä siellä taida olla edes kapinoitsijoitakaan,Perhos kourallinen ja Halsuas puolikouraa.
Kaksi köyhää,kuka siin hyötyy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753467
- 622644
- 782433
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582338Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912277- 421803
- 441729
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu1951637Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141393EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481360