Philipsin mini "Hifi" -sarja, kannattakohan

En meinaa korjauttaa missään huollossa vaan itse korjaan jos korjaan. Mutta kannattako edes yrittääkään kun cd soitin pätkii, kasetti ei pelitä eli stoppaa samantien ja laitteen näyttö on niin himmeä ettei erota yhtään mitään? Taitaa tulla liikaa duunia ton kuntoonlaitossa vai?
3358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinullahan seisoo siinä jotta: "Philips".

Se jo tarkoittaa, että ei kannata korjata.

Äänestä

on hehkulamput(juotetut). Ne on syytä vaihtaa. Esim. Elfasta voi löytyä. Kasettipuolen kumihihnatkin pitää vaihtaa ja CD-lukupää puhdistaa paineilmalla.

Äänestä
  • Kiitokset sulle vinkeistä, kokeilen josko nuo tepsii. Täytyy visitoida Vaasan Elektroniikan verkkokaupassa ja laittaa tuo paineilmapullo ja lamput tilaukseen, ne kasettipuolen hihnat onkin sitten toinen juttu että mistä niitä löytää mutta katellaan, jos ainakin saa näytön pelittämään ja cd:n soittamaan kunnolla niin onhan sekin jo puolivoittoa. Lamput ei paljoa maksa ja paineilmalle löytyy muutenkin käyttöä esim. tietsikan sisuksen putsauksessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


korjata? kirjoitti:

En meinaa korjauttaa missään huollossa vaan itse korjaan jos korjaan. Mutta kannattako edes yrittääkään kun cd soitin pätkii, kasetti ei pelitä eli stoppaa samantien ja laitteen näyttö on niin himmeä ettei erota yhtään mitään? Taitaa tulla liikaa duunia ton kuntoonlaitossa vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu