Ostan yleensä vaatteeni loppurysäyksistä. Niissä vain jäljelle jääneet kappaleet ovat usein s- kokoa eli pieniä mulle. Mutta monelle naiselle ne kyllä sopisi eli jos olet hoikka nainen niin osta miesten vaatteita. Sama pätee kenkien kanssa. Ja vielä sekin harmittaa kun nuo farkut on yleensä liian pitkäpunttisia. Eli miehille vinkiksi että osta naisten farkuja joissa lyhyemmät puntit.
vaatekikkailua
juippie
21119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Etsi sellaisia vaatteita joissa on joku virhe. Sauma vähän auki tai nappi lähtenyt. Myyjä alentaa usein hintaa näissä tapauksissa.
"Ostan yleensä vaatteeni loppurysäyksistä. Niissä vain jäljelle jääneet kappaleet ovat usein s- kokoa eli pieniä mulle."
Kerro mullekin, missä tällaisia paikkoja on? Oman kokemuksen mukaan loppurysäysvaiheessa on pääosin jäljellä kokoja XL, XXL ja XXXL.
"Mutta monelle naiselle ne kyllä sopisi eli jos olet hoikka nainen niin osta miesten vaatteita."
Ehkä toimii, jos hoikalla suoranmallisella naisella on leveät hartiat ja mittaa 180 cm.
"Sama pätee kenkien kanssa."
Koot lähtien 42?
"Eli miehille vinkiksi että osta naisten farkuja joissa lyhyemmät puntit."
Mitään muuta eroa naisten ja miesten farkuissa ei sitten ollutkaan?