Olen matkaamassa (aikomus) HongKongiin ja siellä olisi tarkoitus olla pari yötä ennenkuin jatkan matkaani eteenpäin...eli siis ihan omitoimimatkaa täällä järjestelen ja pohdiskelen.
Hong Kongiin tarvitaan viisumi, mutta mistäs minä semmoisen saisin, mistä kannattaa kysellä ja paljonkohan maksaisi?
Kiitokset valaistuksesta:)
Hong Kong viisumi
hmmmmmmmmmm
4
5866
Vastaukset
- kohdemaan suurlähetystö?
Koititko kysellä viisumia sen maan lähetystöstä minne oot menossa? Sieltä niitä yleensä on saanu? Tai näin huhu kertoo, omat viisumit on tullu matkanjärjestäjän toimesta.
- ei ainakaan ennen oo tarvinnut
Ei kai hong kongiin tarvita viisumia?
- alle 3 kk matkalle
viisumia
- Hong Kongista
Niin,tosiaankaan et tarvitse viisumia Hong Kongiin.Olimme maaliskuussa siellä reilut pari viikkoa ja kävimme Macaossakin ja matkamme oli tosi mukava ja antoisa kaikin puolin.Jos menet muualle Kiinaan niin sitten tarvitset viisumin.Suurlähetystöstä sen saa hankittua,itse hankittuna tulee kaikkein edullisemmaksi.
Oikein hyvää matkaa sinulle:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467555
- 334173
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402329
- 442302
- 162266