Millaisia kokemuksia otsikon mukaisesta nipponista, minkämoisella kulutuksella kulkee, onko tyyppivikoja, luotettavuus etc..
Kiitos jo etukäteen.
Kiitos jo etukäteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sen verran lisään vielä että Carina E olis toinen vaihtoehto mistä ollaan kauppoja hieroskeltu, jos sais pientä vertailukohtaa tästä..
Kyseinen malli oli vielä laatutuote. Ajoin 150tkm ilman isompia murheita. Laturi, jarrulevyt ympäri auton,takapyörän laakeri, pakoputki ja jotain pikkusälää joutui vaihtamaan.
Korroosio näyttää vaivaavan liikenteessä olevia, mutta oma tuli suojattua uutena.
Polttoainetta se kuluttu merkittävästi vähemmän, kun seuraavan mallinen rohjake, joka on painavampi ja sama moottori on siihen alimitoitettu. Olisko keskikulutus mennyt seitsemän pintaan
itsellä primu w10 vm-94 ja on hyvin kestänyt jo 280000km 1.6i koneella,kulutus jotain 7 pintaan.molemmat vaihto ehdot hyviä carina tai primu.Nippon laatuun voi luottaa.Primuun ei ole paljon tarvinnut laitella muutako öljyn vaihtoo ja ei kuluta ees vieläkään öljyy noilla kilsoilla.Siinäpä on sulla tuskallinen valinta ku molemmat on mun mielestäni hyviä.
Meillä P11 ja maantiellä menee kuuden pintaan, sekalaisella 7-7,5, siis "mahdoton rohjake" syömään pensaa?
Ollut vajaa pari vuotta, siis käytettynä ostettu kilometreillä 200tkm, vaihdettu etujarrupalat (22,5€), raidetangon pää (15€) sekä muutama poltin (5-10€), eli kallis pidettävä tuo "rohjake" kun ruostettakaan ei ole? :-)
sen verran vielä että p10 mallissa on multilinkit edessä jotka tahtoo mennä vaihto kuntoon äkkiä.w10 mallissa ei ole multilinkkiä joten olen säästynyt siitä ongelmalta.Eikä myöskään ole carinassa multilinkkiä,multilinkit maksaa jotain 50-60 ekua aina vaihto kunnossa.