onko kellää kokemuksia SPL PRO Z sarjan subbarista ja kannattaako ostaa
SPL PRO Z
spl
71763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
jos suoraan sanotaan niin ei kannata. Säästä vähän ja osta edes hieman laadukkaampi subi. Ei noilla kaikenmaailman SPL pro'illa ja SPL audioilla ja mitä näitä on tee oikeasti yhtään mitään. verkonpainoja.
miten nii spl audio muka huono merkki? mulla oli itellä spl audio psj-1352 vaffari, ja hyvin pyöritti kahta 15"..et revi siitä!ne on niitä todellisia spl audio TEHOJA!
Jos vertaat subbariesi soundia OIKEISIIN autohifimerkkeihin, niin varmaan huomaat eron. Jos sen jälkeen vielä kehut SPL Pro / SPL Audio tuotteita, niin mene tarkistuttamaan kuulosi. Sellaista paskaa, että pitäisi lailla kieltää niiden myynti Suomessa!!!!
mitkä on sitten niitä ''OIKEITA'', hyviä ja laadukkaita merkkejä?
Ground Zero, DLS, Focal, Peerless, Ample audio ja vaikka CDT Audio....
Ne on aikasta laadukkaita.... Ainaski parempia ku Spl pro tai Spl audio...
Mutta en sitte tiedä onko niin hyvin hinta kohdallaan jos vertaa esim SPL Pro G-15
Johonkin noista esim paineessa.... No mut itelläni on SPL Dynamics pro 15D2... siihen oon ollu tyytyväinen....
Mulla on spl pro Q12 ja soi 40litran kopassa hyvin, hinta/laatusuhde kohdallaan. Ei rutise kovemmassakaa volumissa.
ei kannate mennä ostamaaan semmosta, myin vanhan kaverille 20e kyllähän se kestää mutta äänen laatu ei ole mitään parhaita :D