Mistä näkee xp:ssä

paljonko on ram muistia... en löydä kohtaa
eli onko kumpikin palikka toiminnassa yms
2538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse käytän tällaista näppärää apuohjelmaa nimeltään CPU-Z:

http://www.cpuid.com/cpuz.php

CPU-Z kertoo kaiken tarvittavan myös koneen prosessoreista, muistimääristä, ajoituksista, vapaista paikoista, emolevyn olennaisista ominaisuuksista ja paljon muuta hyödyllistä.

Pura se zippi vaikka USB-tikulle omaan kansioonsa, sitä ei tarvitse sen kummemmin edes asentaa, vaan pysyy näin aina mukana matkassa pikku aputyökaluna.

Äänestä

Sekä ctrl alt del

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ei kokenut... kirjoitti:

paljonko on ram muistia... en löydä kohtaa
eli onko kumpikin palikka toiminnassa yms

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu