Paras seuraleikki häissä?

Jaspi

Ohjelmaa haussa kaverin häätsempaloihin.

Mikä on paras seuraleikki häissä, jonka olet nähnyt tai kokenut?

Vinkkejä kaivataan. Niistä voisi sorvailla sitten sopivan paketin.

3

1826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mari

      Hauska, loppuillan leikki, on kolikonheitto. Eli heiton kohteena on esim. kuohuviinipullo ja häävieraat osallistuvat leikkiin 1 euron kolikoilla. Se, joka saa heitettyä kolikon lähimmäksi pulloa, voittaa pullon. Osallistuminen on tietenkin vapaaehtoista. Kaikki tuotto lahjoitetaan hääparille. Leikkiä varten tulee varata 1 euron kolikoita, jotta vieraat voivat vaihtaa rahaa.

      Olin häissä, jossa etenkin miesväki innostui kisaamaan oikein kunnolla keskenään ja kaikilla oli tosi hauskaa siinä leikissä. Hääpari sai lahjaksi n. 600 mk.

    • Sunny

      Meillä oli vuosia sitte mun enon häissä järjestetty sellaset mittelöt missä sulhasen veljet (kaikki naimattomia) ja morsiammen veljet ottivat mittaa toisistaan. Olin sillon ihan penska etten muista mitä lajeja oli mukana mut jotenin ne voimailuun ja taitoon liitty. Fiilis oli mahtava kun molempien sukujen nuoret miehet ottivat mittaa toisistaan. Tänhän vois soveltaa kaikkien nuorten naimattomien miesten väliseksi mittilöksi ja palkintona olis sitte se sukkanauha eikä mitää perinteistä tyhmää viskely hommaa...?
      Naimattomille naisille kans oma kisa missä mitattais kodin hengettären taitoja jotenkin...?
      Ideoita vaan hekiin... ;o)

    • uioop

      Piilosta on aina mukava olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2100
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1173
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      75
      918
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe